captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Rasos Aškinytės „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“

„Mano herojus prieštarauja pats sau kiekvieną minutę: džiaugiasi savo veikla, netrukus ieško pasiteisinimų ar viską paneigia ir metasi kitur. Ar ne taip pat elgiamės ir bet kuris iš mūsų?“, – klausia rašytoja Rasa Aškinytė.
Rašytoja Rasa Aškinytė. Enrikos Samulionytės nuotr.
Rašytoja Rasa Aškinytė. Enrikos Samulionytės nuotr.

„Mano herojus prieštarauja pats sau kiekvieną minutę: džiaugiasi savo veikla, netrukus ieško pasiteisinimų ar viską paneigia ir metasi kitur. Ar ne taip pat elgiamės ir bet kuris iš mūsų?“, – klausia rašytoja Rasa Aškinytė, kurios romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ („Vaga“) dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Mes pristatome labai gerą – Radvilų rūmų renovacijos ir ansamblio atkūrimo projektą. Jei pavyks viską įgyvendinti, šitie rūmai taps ne tik Vilniaus puošmena, bet ir labai aktyviu kultūros ir švietimo edukacijos centru“, – sako Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kadangi esam vieninteliai, leidžiantys garsines knygas, dažnai kreipiamės į savo skaitytojus. Turime atsižvelgti į jų pastabas dėl techninių dalykų (ar nėra trukdžių, pašalinių garsų, ar kokybiškai atliktas įrašas), lygiai taip pat svarbus ir diktoriaus balsas. Juk panašiai būtų, jei skaitytumėm spausdintą knygą ir ten būtų daugybė korektūros klaidų arba prastas vertimas – tai mus erzintų“, – sako Lietuvos aklųjų bibliotekos Aptarnavimo centro vadovė Justina Gagarina. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie Lietuvos aklųjų biblioteką. 

„Mano herojus prieštarauja pats sau kiekvieną minutę: džiaugiasi savo veikla, netrukus ieško pasiteisinimų ar viską paneigia ir metasi kitur. Ar ne taip pat elgiamės ir bet kuris iš mūsų?“, – klausia rašytoja Rasa Aškinytė, kurios romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Kaip autorė pažvelgia į kasdienius, neretai stereotipais apaugusius mūsų poelgius ir vertinimus? Ką tekstui duoda griežta jo struktūra? Apie tai pokalbis su romano autore.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ sausio 21 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...