captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: diena kaime su ūkininku Zigmu Ričkumi

Kėdainių rajono ūkininkas Zigmas Ričkus turi didelę gyvenimo ir veiklos kaime patirtį – daugiau kaip 40 metų dirba žemės ūkyje. Dabar jis modernaus 600 ha ūkio šeimininkas. Kokių rūpesčių ūkininkas turėjo antradienį?

Kėdainių rajono ūkininkas Zigmas Ričkus turi didelę gyvenimo ir veiklos kaime patirtį – daugiau kaip 40 metų dirba žemės ūkyje. Dabar jis modernaus 600 ha ūkio šeimininkas. Praėjusiose laidose aptarėme savaitgalio darbus ir nuotaikas Pelutavos kaime, sužinojome, kaip dirba ir kiek uždirba Zigmo ūkyje samdomi darbininkai. Ūkio šeimininkas papasakojo, kaip supirkėjai randa šiukšlių švariuose grūduose, kalbėjo apie valdžios pažadus ir nepagarbą žemdirbiams. Kokių rūpesčių ūkininkas turėjo antradienį?

Užpernai vykusio visuotinio žemės ūkio surašymo duomenimis, Lietuvoje buvo apie 200 tūkst. šeimos ir ūkininkų ūkių, kuriuose dirbo bemaž 11,5 tūkst. samdomų darbuotojų. Jų stygiaus ir kvalifikacijos problemos dėl išaugusios emigracijos šiandien pasidarė ypač opios.

Mūsų kaimynai latviai pernai suvalgė per 200 tonų arklienos. Vienam šalies gyventojui jos tenka vidutiniškai 100 gramų per metus. Trečdalis suvalgytos arklienos įsivežta iš užsienio, du trečdaliai – pagaminta iš pačioje Latvijoje išaugintų arklių.   

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – rugsėjo 26 d., trečiadienį, 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...