captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: totalitarinės sistemos pėdsakai Vilniaus miesto audinyje

Diskusijos dėl Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų tęsiasi. Daug nuomonių, daug emocijų ir vėluojantys sprendimai. Gaila, kad šioje įvairių balsų kakafonijoje mažokai profesionalų, specialistų argumentų, o ir jie kažkodėl keičia savo nuomones. Šįkart laidoje pokalbis su kultūros istorike Rasa Čepaitiene.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Diskusijos dėl Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų tęsiasi. Daug nuomonių, daug emocijų ir vėluojantys sprendimai. Gaila, kad šioje įvairių balsų kakafonijoje mažokai profesionalų, specialistų argumentų, o ir jie kažkodėl keičia savo nuomones. Šįkart laidoje pokalbis su kultūros istorike Rasa Čepaitiene. Profesorė kaip mokslininkė, pasitelkdama savo tyrimų instrumentus, analizuoja miestą ir kaip ideologinį tekstą, apžvelgdama įvairių politinių režimų ir ideologijų pėdsakus. Aptarsime totalitarinės sistemos ženklus sostinės urbanistinėse erdvėse, o Žaliasis tiltas su skulptūromis – ryškiausias stalinizmo pėdsakas Lietuvoje. Analizuojant šį atvejį akivaizdu, kad mūsų visuomenėje dar nesusiforamvęs kritinis mąstymas ir matymas, nes tiesiog trūksta  žinių.

Kaip atpažinti stalininio laikotarpio architektūros ypatumus, kas joje užkoduota ir kaip šiandien tai interpretuoti – apie visa tai ir kalbėsimės su kultūros istorike prof. Rasa Čepaitiene.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" sausio 23 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...