captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – žurnalistė ir fotografė Berta Tilmantaitė

„Nežinau, galbūt tai propagandos likučiai, bet norime kuo geriau pasirodyti, pateikti save. Juk fotografas nereprezentuoja šalies, o siekia iškelti mūsų problemas į viešumą, kviečia diskutuoti. Tačiau, atrodo, bijome kalbėti atvirai.“
Bertos TIlmantaitės nuotr.
Bertos TIlmantaitės nuotr.

„Nežinau, galbūt tai propagandos likučiai, bet norime kuo geriau pasirodyti, pateikti save. Juk fotografas nereprezentuoja šalies, o siekia iškelti mūsų problemas į viešumą, kviečia diskutuoti. Tačiau, atrodo, bijome kalbėti atvirai“, – pastebi istorijas iš įvairių pasaulio vietų pasakojanti fotografė, žurnalistė Berta Tilmantaitė. 

„Mano herojus prieštarauja pats sau kiekvieną minutę: džiaugiasi savo veikla, netrukus ieško pasiteisinimų ar viską paneigia ir metasi kitur. Knygoje nerasite jo vardo ar konkrečios vietovės pavadinimo, nes ar ne taip pat elgiamės ir bet kuris iš mūsų?“, – klausia rašytoja Rasa Aškinytė, kurios romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo “ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Esu architektas iš prigimties. Augau Žaliakalnyje ir eidamas į mokyklą visada stebėdavau namus. Net ir maršrutus rinkdavausi skirtingomis gatvėmis. Užaugau tarp tos architektūros ir supratau, kad noriu būti tik architektu ir niekuo kitu“, – sako jubiliejų pasitinkantis garsus Kauno architektas Algimantas Kančas.

„Gal grynoji tapyba kada nors ir išnyks, bet taikomoji tikrai liks: ne visi juk norės gyventi tarp baltų sienų, pagaliau paveikslu ir defektą kokį užmaskuoti galima“, – 2001–ais metais sakė tapytojas Algirdas Petrulis, kurio jubiliejinė paroda atidaryta „Lietuvos aido“ galerijoje. 

„Regioninės kultūros fronte rinkodarinės ar kainodarinės priemonės neveikia. Čia yra vienintelis sėkmės kriterijus – turinio kokybė. Aš kategoriškai atmetu paviršutinišką ir arogantišką nuomonę apie totaliai nuskurdusią provinciją“, – apie regioninės kultūros ypatumus komentare „Menas kaip benzinas“ svarsto menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Močiutės skarelės – ne tik daiktai, bet visi tie įspūdžiai, vaizdai, garsai... Kiekviena skara turi atskirą „istoriją“ ir pavadinimuose kai kur atsispindi, kada močiutė ją ryšėdavo. Patirtis, tai, kas įgimta, niekur nedingsta, viską su savimi nešiojiesi“, – apie darbų ciklą „Palikimas“, kuriame įamžintos močiutes skarelės, pasakoja dailininkė Eglė Ridikaitė.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su žurnaliste, fotografe Berta Tilmantaite, įtraukta į perspektyviausių jaunų pasaulio fotografių sąrašą. Pokalbis apie keliones nuo rečiausiai apgyvendintų vietų Sibire iki Pietų Amerikos, skirtingas visuomenes, jų elgseną ir fotožurnalistiką.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 17 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...