captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: knyga, turėjusi magišką poveikį

„Ją laikė mažai kas savo rankose, bet tie, kurie ją paimdavo, žinodavo: aš taip pat ką nors panašaus turiu atlikti. Arba pakartoti ir išgyventi tuos potyrius, kuriuos išgyveno Konstantinas Tiškevičius“, – pasakoja istorikė Reda Griškaitė.
K. Tiškevičiaus monografijos „Neris ir jos krantai“ knygos fragmentas<br> 1871 m.
K. Tiškevičiaus monografijos „Neris ir jos krantai“ knygos fragmentas
1871 m.

„Ją laikė mažai kas savo rankose, bet tie, kurie ją paimdavo, žinodavo: aš taip pat ką nors panašaus turiu atlikti. Arba pakartoti ir išgyventi tuos potyrius, kuriuos išgyveno Konstantinas Tiškevičius“, – pasakoja istorikė Reda Griškaitė apie XIX a. išleistą grafo kelionės dienoraštį „Neris ir jo krantai“. Jau po K. Tiškevičiaus mirties 1871 m. jo šeimos ir bičiulių pastangomis išleista monografija iki šiol laikoma svarbiu moksliniu šaltiniu ir viena profesionaliausių studijų apie Nerį.

Lietuvių kalba kelionės aprašymas išleistas tik 1992-aisiais, ant prastos kokybės popieriaus, iškart tapo populiariu kišeniniu keliautojų vadovu po Vilniaus kraštą. 2013 m. pasirodęs naujas istorikės redaguotas leidimas – turi tikslesnį vertimą, papildytas išsamiais komentarais ir pirmą kartą pateikiamais unikaliais kelionės žemėlapiais, kurių anuomet nebuvo įmanoma įtraukti dėl ribotų techninių galimybių.

Taip pat laidoje – pokalbiai iš Strasbūro apie tai, ką skaito dirbantieji Europos Sąjungos institucijose bei viktorina, kurios metu bus galima laimėti knygą.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

„Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, sausio 15 d., 16.03 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78

http://www.facebook.com/kamanskaityti

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...