captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: prasideda Etnografinių regionų metai

„Turime susikoncentruoti į kelis siekius: pavyzdžiui, išsaugoti tai, ką turime – trečią pagal dydį Europoje unikalų rankraštyną, tarmių įrašus ir kitas vertybes, taip pat be galo svarbūs moksliniai tyrimai“, – metų tikslus akcentuoja Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė.

2015-ieji – Etnografinių regionų metai. „Turime susikoncentruoti į kelis siekius: pavyzdžiui, išsaugoti tai, ką turime – trečią pagal dydį Europoje unikalų rankraštyną, tarmių įrašus ir kitas vertybes, taip pat be galo svarbūs moksliniai tyrimai“, – metų tikslus akcentuoja Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė.

„Mes patys susikūrėme mitą, kad Čiurlionis yra labai sudėtingas ir prieinamas tik meno žinovams. Iš tikrųjų taip nėra, nes Čiurlionis toks įvairiapusis, įvairiaspalvis ir turi tiek klodų, kad jį gali suprasti ir vaikas, ir jaunas žmogus, dar visiškai neturintis žinių apie meną“, – sako Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Daina Kamarauskienė, pristatydama pirmąją Lietuvoje knygą vaikams apie M. K. Čiurlionį.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie kiną: vienas dokumentinis filmas apie iš Lietuvos kilusią transseksualę ir prisiminimai apie du ryškius šią savaitę mirusius kino pasaulio didžiūnus – režisierių ir aktorę.

2015-ieji – Etnografinių regionų metai. „Turime susikoncentruoti į kelis siekius: pavyzdžiui, išsaugoti tai, ką turime – trečią pagal dydį Europoje unikalų rankraštyną, tarmių įrašus ir kitas vertybes, taip pat be galo svarbūs moksliniai tyrimai“, – metų tikslus akcentuoja Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė. Kodėl turėtume permąstyti etninės kultūros prasmę ir viziją, kaip, keičiantis demografinei situacijai, išsaugoti ir suaktualinti etnografinių regionų savitumą, – pokalbis studijoje su Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaite, Etninės kultūros globos tarybos pirmininku Virginijumi Jociu, regionų atstovais Vilma Mulevičiūte-Sabaliauskiene (Ukmegės raj.), Arvydu Griškumi (Jurbarko raj.), Mariumi Galiniu (Varėnos raj.).

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 15 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...