captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: nelaisvė laisvėje

Sausio viduryje Lietuvoje tradiciškai daug kalbama apie Laisvę. Tačiau net laisvoje visuomenėje nelaisvė neišnyksta. Kaip kitaip pataisyti žmogų, kai jis nustoja gerai veikti ir peržengia visuomenės nustatytas ribas?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Sausio viduryje Lietuvoje tradiciškai daug kalbama apie Laisvę.

Tačiau net laisvoje visuomenėje nelaisvė neišnyksta. Kaip kitaip pataisyti žmogų, kai jis nustoja gerai veikti ir peržengia visuomenės nustatytas ribas?

Anksčiau buvo galima išsiųsti į tolimas salas.

Dabar yra pataisos namai ir kitos laisvės atėmimo įstaigos.

Po apsilankymo Marijampolės pataisos namuose Seimo kontrolierių institucijos išplatintame pranešime teigiama, jog nuteistųjų laikymas šaltyje pažeidžia žmogaus teises, „įstaigoje laikino sulaikymo kameros apleistos ir netvarkingos, o baudžiamojo izoliatoriaus kameros – be langų (...), nuteistųjų skundai neregistruojami ir nesaugomi, o dauguma atliekamų kratų yra nefilmuojamos. Kai kuriose laikino sulaikymo patalpose nėra langų, kriauklių ir čiaupų. Norint apsiprausti reikia galvą įkišti į klozetą, o baudžiamojo izoliatoriaus kamerose apskritai nėra stiklų“.

Apie žmoniškumo kalėjime idėjas, progresinę bausmių sistemą ir informacinės bangos keitimą – Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininkas dr. Jonas Stašinskas, Seimo kontrolierių įstaigos atstovas Vytautas Valentinavičius ir JAV kirminolgas Draganas Milovanovičius.

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – sausio 14 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama sausio 15 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close