captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Antano Gailiaus „Penkiapėdžio sugrįžimas“

„Manau, kad perdėta laisvė tiek gyvenime, tiek kūryboje nieko gero neduoda. Kalbu apie laisvę be atsakomybės. Todėl tos griežtos formos mano poezijai suteikia tam tikros disciplinos, neleidžia pliurpti bet ko ir bet kaip, priverčia pasitempti“, – svarsto poetas ir vertėjas Antanas Gailius.
Antano Gailiaus knygos „Penkiapėdžio sugrįžimas“ viršelis.
Antano Gailiaus knygos „Penkiapėdžio sugrįžimas“ viršelis.

„Manau, kad perdėta laisvė tiek gyvenime, tiek kūryboje nieko gero neduoda. Kalbu apie laisvę be atsakomybės. Todėl tos griežtos formos mano poezijai suteikia tam tikros disciplinos, neleidžia pliurpti bet ko ir bet kaip, priverčia pasitempti“, – svarsto poetas ir vertėjas Antanas Gailius, kurio poezijos knyga „Penkiapėdžio sugrįžimas“ („Apostrofa“) dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Šiandien teatras, švenčiantis 75-ąjį jubiliejinį sezoną, siekia įprasminti visą savo veiklą, kuri buvo vykdoma nuo teatro įkūrėjo Romualdo Juknevičiaus laikų. Teatro istorija yra lydima šio režisieriaus auros. To teatro šleifas yra didelis, sunkus, bet jis yra teisingas ir tęsiasi iki šių dienų“, – sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro literatūros dalies vadovė, menotyros mokslų daktarė, teatrologė Daiva Šabasevičienė, pristatydama renginių ciklą, skirtą teatro 75-mečiui.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vaikas yra užprogramuotas skirti dvi ar tris kalbas augdamas nuo gimimo. Tik greičiau ir giliau įsisavina mamos gimtąją kalbą, nes su ja praleidžia daugiau laiko“, – aiškina Lietuvos edukologijos universiteto Vaikystės studijų katedros docentė Aldona Mazolevskienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie vaikų dvikalbystę.

„Negaliu sakyti, kad galėčiau pabėgti nuo lietuviškos tradicijos. Yra daug autorių, kurie man patinka, kurie man darė įtaką, tačiau visada buvau šiek tiek šone.  Man visada imponavo europinė kultūra, kurios mums vis dar trūksta: tas užsidarymas lietuvybėje mums yra labai kenksmingas, o kartais net juokingas, trūksta platesnio akiračio“, – sako poetas ir vertėjas Antanas Gailius, kurio poezijos knyga „Penkiapėdžio sugrįžimas“ („Apostrofa“) dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Pokalbis su autoriumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 14 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...