captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: Oginskių nuopelnai išsaugant žemaitukų veislę

Šiemet sukanka 250 metų, kai gimė iškilus valstybės ir visuomenės veikėjas, diplomatas, kompozitorius. Šįkart laidoje papasakosime, kaip nykstančia žemaitukų veisle rūpinosi net kelios Oginskių giminės kartos.  
Freska ”Kunigaikščiai Oginskiai Rietave”. Vyto Rutkausko nuotr.
Freska ”Kunigaikščiai Oginskiai Rietave”. Vyto Rutkausko nuotr.
Šie 2015 metai Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais. Sukanka 250 metų, kai gimė iškilus valstybės ir visuomenės veikėjas, diplomatas, kompozitorius. Šįkart laidoje papasakosime, kaip nykstančia žemaitukų veisle rūpinosi net kelios Oginskių giminės kartos.
 
XIX amžiaus pradžioje dvaruose buvo paplitusios anglų, arabų ir kitos arklių veislės, tinkamos jodinėti, važinėti karietomis, traukti sunkias žemės ūkio mašinas. Kasdieniniam darbui kinkydavo mišrūnus. Tuomet niekas nesirūpino grynakraujų žemaitukų veisimu. Šios veislės žirgas iš kovos arklio virto artoju ir nebeteko savo ankstesnės šlovės. Suprasdami, kad žemaitukų veislė dėl savo unikalumo ir kaip istorinis-kultūrinis reiškinys, faktas neturi išnykti, didelį darbą atliko Plungės ir Rietavo kunigaikščiai Oginskiai: Irenėjus Oginskis ir jo sūnūs Mykolas ir Bogdanas bei jų pasekėjai, darę didelę įtaką ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos kultūriniam, ekonominiam gyvenimui.
 
Apie Oginskių giminės nuopelnus išsaugant žemaitukų veislę pasakoja Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
 
Ved. Inga Berulienė.
 
„Gyvoji istorija“ – sausio 16 d., penktadienį, 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...