captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kiek švari atominių elektra?

Argumentai už ir prieš atominę klimato kaitos kontekste  
Prancūzijos Markulio atominė elektrinė. Reuters/Scanpix nuotr.
Prancūzijos Markulio atominė elektrinė. Reuters/Scanpix nuotr.
Atominėse jėgainėse gaminama elektra yra būtina, siekiant kovoti su klimato kaita ir išsaugoti pasaulio biologinę įvairovę. Taip teigia daugiau kaip septynios dešimtys įvairių šalių mokslininkų, išplatinusių atvirą laišką aplinkosaugos aktyvistams. Daugiausia gamtos apsaugos srityje dirbantys akademikai, laiške ragina vietoje „idealistinių įsitikinimų“ vadovautis „objektyviais įrodymais“ ir nustoti priešintis šios energijos rūšies plėtrai.
 
„Net jei nutiktų avarija ir keletas ar net šimtai žmonių nukentėtų dėl branduolinių ginklų platinimo, kur kas daugiau žmonių nukentės dėl klimato kaitos padarinių, ekstremalių orų ir bioįvairovės nykimo. Tai rodo skaičiai“, –  interviu mūsų laidai sako vienas laiško iniciatorių profesorius Corey Bradshaw iš Adelaidės universiteto Australijoje.
 
Tuo metu Danijos Orhuso universiteto Energetikos technologijų centro direktorius dr. Benjaminas Sovacoolas laiško toną vadina „nemoksliniu“. „Yra daugybė aplinkosaugininkų kurie dirba urano kasyklose, tiria taršos poveikį bei kitus neigiamus šios energetikos pramonės aspektus. Jie teisėtai ir pagrįstai priešinasi atominei energetikai“, – sako jis. „Yra ir mokslininkų, kurie visai nesusiję su gamtos apsauga. Bet jie nepritaria šiai energijos rūšiai dėl ekonominių priežasčių, saugumo, taršos, atliekų tvarkymo problemų ir panašiai.“
 
 
Vedėja Vaida Pilibaitytė. 
 
„Vienkartinė planeta“ pirmadienį, sausio 12 d. 16.03 val. ir sekmadienį 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...