captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorius Dainius Svobonas

„Iš pradžių tau duodama medžiaga nieko nesako, tau nei šilta, nei šalta. Tik po pirmų pokalbių su režisieriumi, kaip jis pats dega ta tema, kaip sugeba uždegti trupę, tampa įdomu ir aktoriui.“
Aktorius Dainius Svobonas. A.Didžgalvio nuotr.
Aktorius Dainius Svobonas. A.Didžgalvio nuotr.

„Iš pradžių tau duodama medžiaga nieko nesako, tau nei šilta, nei šalta. Tik po pirmų pokalbių su režisieriumi, kaip jis pats dega ta tema, kaip sugeba uždegti trupę, tampa įdomu ir aktoriui. Aišku, gali rinktis, pats kurti monospektaklius, imti, kas pačiam įdomiausia, tačiau dabar tam nėra nei laiko, nei noro“, – sako Įsimintiniausiu 2014-ųjų Kauno menininku išrinktas aktorius Dainius Svobonas, kuriam režisieriai pastaruoju metu Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje patiki svarbiausius vaidmenis.

Tęsiame pasakojimų ciklą apie „Metų knygos rinkimuose” dalyvaujančias knygas. Laidos svečias – poetas ir vertėjas Antanas Gailius su naujausia poezijos knyga „Penkiapėdžio sugrįžimas“.

„Ne apie alkoholizmą spektaklis. Girtumas čia tik kaip aplinkybė, kaip galimybė nusimesti savo kaukes. Pasižiūrėjus į pjesę globaliai, tai yra mūsų visuomenės testamentas, biblijinis šiuolaikinių žmonių pasakojimas – kaip mes gyvename, kaip tvarkomės su savo egzistencinėmis problemomis“, – sako jaunosios kartos režisierė Loreta Vaskova, uostamiestyje pastačiusi rusų dramaturgo Ivano Vyrypajevo pjesę „Girti“.

„Gali išeiti į sceną, gali būti žvaigždė ar geriausias metų artistas, bet kiekvieną kartą, kai ateini į repeticijų salę, esi tas pats naujokas – viskas prasideda iš naujo“, – sako 2014-ųjų baleto soliste tapusi Nacionalinio operos ir baleto solistė Kristina Gudžiūnaitė.

„Pamažu nyksta dėmesys pasauliui, Lietuva virsta vis gilesne provincija, kurioje laisvė tampa prabanga, o tapti nepririštais prie vienos valstybinės idėjos galima tik išvažiuojant“, –  apie laisvę ir baimę, unikalumą ir kičą menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras „Besmegenis ar snieginis medžio kiškis?“.

„Kalbu apie kūrybą ir jos gimimą. O kas yra kūryba? Komunikacija, tad man įdomu atrasti tuos pirminius, bendrinius komunikacijos klodus. Tam ir pasitelkiau įvairiose kalbose, vaikų žaidimuose egzistuojančias skaičiuotes, mano darbe pavirstančias savotišku burtažodžiu“, – sako šiuolaikinio meno kūrėja Jurga Barilaitė, kviečianti į personalinę parodą „Abrakadabra“ sostinės „Vartų“ galerijoje.

 Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitikimas su praėjusių metų Įsimintiniausiu Kauno menininku – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriumi Dainiumi Svobonu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  sausio 10 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 11 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...