captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: euras sutrikdė žemės ūkio bendrovės prekybinę veiklą

Žemės ūkio verslas eurą pasitiko be didesnių rūpesčių, tačiau žemės ūkio bendrovės, turinčios parduotuves savo gaminiams realizuoti, sunkumų turi. Kėdainių rajono Krakių bendrovė prekybą mėsos gaminiais pristabė ir atnaujins tik nuo sausio 16 d.
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Žemės ūkio verslas eurą pasitiko be didesnių rūpesčių, tačiau žemės ūkio bendrovės, turinčios parduotuves savo gaminiams realizuoti, sunkumų turi. Kėdainių rajono Krakių bendrovė prekybą mėsos gaminiais pristabė ir atnaujins tik nuo sausio 16 d., nes nemažai pirkėjų į nedideles parduotuves ėjo keisti litų į eurus, o ne apsipirkti.

Žemės ūkio ministerijoje dėl pieno supirkimo kainų buvo susitikę pieno gamintojų ir pieno perdirbimo įmonių atstovai. Panašių susitikimų pastaruoju metu būta daug, bet nė viename, net ir padedant valdžios atstovams, perdirbėjams ir žemdirbiams susitarti nepavyksta. Ir ketvirtadienį diskusijos nebuvo, perdirbėjai galutinai paskelbė, kad pieno supirkimo kainos mažėja nuo 23 euro centų iki 18. Nors to nedaryti ragino Premjeras, nepritarė žemės ūkio ministrė. Anot  Žemės ūkio rūmų pirmininko Andrejaus Stančiko, tokia padėtis grasina žemdirbiams bankrotais.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba Skuodo rajono Ylakių kaimo ūkininkas Donatas Valančiauskas. Agronomas pagal specialybę, išbandęs ir kitas veiklas, dabar turi 200 ha ūkį. Didžioji dalis jo – ekologinis. Donatas aktyvus visuomenininkas, kurį laiką vadovavęs Ylakių kaimų bendruomenei. Kai darbų ūkyje mažiau, o dabar būtent toks metas, yra laiko ir kitai veiklai. Donatas – LŪS rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas. Ketvirtadienį būtent šiai veiklai buvo numatęs skirti laiko ir aplankyti jaunąjį ūkininką, kuris irgi pratinasi dirbti ekologiškai, neabejingas visuomeninei veiklai. Apie ką jie kalbėjo, kuo dar ypatingas buvo ketvirtadienis? 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, sausio 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...