captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: fotomenininkas Algirdas Šeškus – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

„Mano fotografijos kartais blankios, kartais neryškios ne todėl, kad sovietai man nepateikė gerų ryškalų ar gero popieriaus (...). Man per daug nerūpėjo nei pamatyti, nei parodyti, o tuo labiau įrodyti“, – sako fotomenininkas Algirdas Šeškus .
Fotomenininko Algirdo Šeškaus nuotr.
Fotomenininko Algirdo Šeškaus nuotr.

„Mano fotografijos kartais blankios, kartais neryškios ne todėl, kad sovietai man nepateikė gerų ryškalų ar gero popieriaus (...). Man per daug nerūpėjo nei pamatyti, nei parodyti, o tuo labiau įrodyti“, – sako fotomenininkas Algirdas Šeškus, įvertintas už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį.

„Mes kaip ir žinojome, kad esame tremtinių vaikai. Daugiau tėvai nieko nepasakojo. Bijojo. Vėliau, bendraujant su mama, besikalbant, darėsi po truputį įdomu. Per spektaklio repeticijas aš išgyvenu mamos istoriją, tarsi rekonstruoju tą gyvenimą. Pradedu juos ir suprasti“, – sako spektaklio „Ledo vaikai“ autorė, režisierė ir atlikėja Birutė Mar (LNDT).

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Nemunas“, „7 meno dienos“ apžvalga.

„Nykioje sovietmečio pilkumoje Valaitis išsiskyrė viskuo – išvaizda, laikysena, interesais, užmojais, veikla. Jis netilpo sistemos rėmuose, gyveno plačiau, intensyviau, įvairiau net ir už daugumą menininkų. Asmeninis žavesys, meniniai gabumai, priklausymas neoficialiam Vilniaus elitui ir ankstyva mirtis pavertė Valaitį kultūriniu herojumi, apie jį sklido legendos, bet tikrų žinių būta labai mažai“, – pasakoja parodos „Teodoras Kazimieras Valaitis. 1934–1974“ kuratorė dr. Giedrė Jankevičiūtė.

„Mano fotografijos kartais blankios, kartais neryškios ne todėl, kad sovietai man nepateikė gerų ryškalų ar gero popieriaus (...). Man per daug nerūpėjo nei pamatyti, nei parodyti, o tuo labiau įrodyti“, – sako fotomenininkas Algirdas Šeškus, įvertintas už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį. Kas rūpėjo, kas ir kodėl buvo įdomu tada ir dabar gyvenimą pro fotoobjektyvą stebinčiam menininkui? Pokalbis studijoje su 2014 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Algirdu Šeškumi.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 9 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close