captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: paskutiniai rudens darbai ūkyje

Šios savaitės laidos rubrikos „Diena kaime“ herojus – Kėdainių rajono Pelutavos kaimo ūkininkas Zigmas Ričkus – turi modernų 600 ha augalininkystės ūkį, laiko 100 melžiamų karvių.  Koks pirmadienis buvo jo ūkyje?

Šios savaitės laidos rubrikos „Diena kaime“ herojus – Kėdainių rajono Pelutavos kaimo ūkininkas Zigmas Ričkus – turi modernų 600 ha augalininkystės ūkį, laiko 100 melžiamų karvių. Praėjusį šeštadienį baigęs žieminių sėją, sekmadienį ūkininkas ilsėjosi: žvejojo, tvarkėsi apie namus, daugiau laiko skyrė šeimai. Pirmadieniui buvo suplanuoti paskutiniai lauko darbai, technikos tvarkymas ir parengimas žiemai. Koks pirmadienis buvo jo ūkyje?

Linas Lipnickas seneliui bitininkauti padėdavo nuo šešerių metų. Prieš kelis dešimtmečius baigęs Linksmadvario žemės ūkio technikumą, įgijo bitininko specialybę ir grįžo į gimtąjį Pasvalio rajoną, kur dirbo bityne. Iširus kolūkiui, ėmėsi kurti bityną pats. Dabar Vilkiškių kaime gyvenanti Lipnickų šeima derina bitininkystės ir augalininkystės darbus. Šeimos galva Linas daugiausiai rūpinasi žeme ir pardavimais, šeimininkė Aida ir trys dukros – bitėmis.

Ankstesniais metais su daržovių kenkėjais kurkliais, savo išvaizda šiek tiek panašiais į upinius vėžius, geriau buvo susipažinę tik mokslininkai ir specialistai. Pastaraisiais metais vis dažniau kurklių daromą žalą tenka patirti Vilniaus, kitų rajonų sodininkams mėgėjams, auginantiems daržoves. Kurkliai kaip su dalgiu kerta augalų šaknis, o pasižymėdami dideliu vislumu – per pusantrų metų pora gali turėti iki 600 palikuonių, pridaro daug žalos daržininkams. Kas dar būdinga šiems augalų kenkėjams, kaip iki minimumo sumažinti jų daromą žalą?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį rugsėjo 25 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...