captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: socialinė atmintis ir pasipriešinimas

Lenkijos Baltstogės universiteto docentės Katarzynos Korzeniewskos paskaita „Socialinė atmintis ir pasipriešinimas: teorija ir XX a. 8–9 dešimtmečio Lietuvoje tikrovė“ aptaria laikotarpį po Romo Kalantos susideginimo, kai, atrodė, jog sovietų valdžiai pavyko bet kokį tautos pasipriešinimą nuslopinti.

Lenkijos Baltstogės universiteto docentės Katarzynos Korzeniewskos paskaita „Socialinė atmintis ir pasipriešinimas: teorija ir XX a. 8–9 dešimtmečio Lietuvoje tikrovė“ aptaria laikotarpį po Romo Kalantos susideginimo, kai, atrodė, jog sovietų valdžiai pavyko bet kokį tautos pasipriešinimą nuslopinti. „Tada reikia atidžiai įsižiūrėti į Katalikų bažnyčios veiklą“, – sako lektorė.

Pasitelkdama socialinių mokslų klasikus, dr. K. Korzeniewska teigia, kad Katalikų bažnyčia tampa viena iš svarbiausių socialinės atminties žadintojų ir sergėtojų. Ji nuolat primena apie partizanų ir tremtinių auką ir, nors akylai yra valdžios sekama, laimi ne politikos, o tautos atminties srityje. Netikėtas laisvės proveržis 8–9 dešimtmetį buvo ugdytas ir pogrindinės spaudos, vakarietiškų radijo stočių.

Paskaita įrašyta 2014 m. lapkričio 5 d. Mykolo Romerio universitete ir susideda iš dviejų dalių. Pirmoje – dr. Katarzynos Korzeniewskos paskaita, antroje – lektorės atsakymai į susirinkusių klausimus.

Už tarptautinio lygio mokslo pasiekimus ir bendradarbiavimą su Lietuva istorikė Katarzyna Korzeniewska-Wolek apdovanota 2014 m. Švietimo ir mokslo ministerijos premija.

Mokslininkė yra Vilniaus universiteto absolventė, čia studijavusi 1991–1995 m. Dabar ji  – Baltstogės universiteto docentė. Krokuvos Jogailos universitete įkūrė Lietuvos studijų centrą. Sociologijos daktarė ne tik pati aktyviai dalyvauja šiuolaikinės Lietuvos istorijos ir kultūros tyrimuose, bet yra į juos įtraukusi ir daug lenkų mokslininkų bei studentų, jos pastangomis vyksta Lietuvos ir Lenkijos mokslininkų mainai.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – sausio 13 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama sausio 14 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir sausio 17 d. 14.03 val. LRT  KLASIKOS programoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...