captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: per metus žemdirbių pajamos sumažėjo dešimtadaliu

Buvo prarasta eksporto rinkos dalis, ypač didelių nuostolių patyrė pieno gamintojai. Norėdama padėti žemdirbiams ministerija pristatė nacionalinį projektą „AuGink savo kraštą“.  
D.Tunkūno nuotr.
D.Tunkūno nuotr.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, dėl Rusijos paskelbto embargo ir kitų priežasčių šalies žemdirbių pajamos, lyginant su 2013 m., sumažėjo dešimtadaliu. Buvo prarasta eksporto rinkos dalis, ypač didelių nuostolių patyrė pieno gamintojai. Norėdama padėti žemdirbiams ministerija pristatė nacionalinį projektą „AuGink savo kraštą“.

Jau savaitė, kai Lietuvoje įvestas euras. Ruošiantis litų keitimui buvo nuogąstaujama, kad esant prastam susisiekimui su rajonų centrais, labai retam paštų tinklui ir dėl daugybės kitų priežasčių kaimo parduotuvės, įvedus eurą, iš dalies gali tapti ir pinigų keityklomis. Ar pasiteisino tokios abejonės, kaip metų pradžioje dirba kaimo parduotuvės Anykščių rajone?

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose apie žemdirbių kasdienos rūpesčius sausio mėnesio pradžioje kalba Skuodo rajono Ylakių kaimo ūkininkas Donatas Valančiauskas. Jis 200 ha augalininkystės ūkio šeimininkas, daug dėmesio skiriantis ekologijai. Agronomas pagal specialybę, išbandęs darbą agrarinės reformos tarnyboje, seniūnijoje, o dabar tik ūkininkas. Metų pradžioje, kaip ir daugelyje augalininkystės ūkių, veiklos mažiau, bet aktyvūs ūkininkai visuomet turi kuo užsiimti, tuo labiau, kad Donatas LŪS rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas, aktyvus Ylakių bendruomenės narys. Koks ūkininkui buvo trečiadienis?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, sausio 8 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...