captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: žurnalistika be tuščių žodžių

Keliems prestižiniams žurnalistikos apdovanojimams Lenkijoje nominuota vilnietė Ewa Wołkanowska-Kołodziej sako norinti rašyti tik apie tai, kas svarbu.
Žurnalistė Ewa Wołkanowska-Kołodziej.
Žurnalistė Ewa Wołkanowska-Kołodziej.

Nereikalingi žodžiai iš žurnalistės Ewos Wołkanowskos-Kołodziej tekstų dingsta, kai ji su būsimo savo straipsnio heroje šąla naktiniame žmonių turguje Varšuvoje, kur ukrainiečiai valandų valandas laukia, kol juos kas nors „nusipirks“ nelegaliam darbui. Kai ji trečią, ketvirtą kartą susitinka su pašnekovais ir žmonės atsiveria. Kai mėnesį renka medžiagą, skaito ir gilinasi, o paskui išjungia telefoną ir kelias dienas namuose tobulina tekstą. Kai padedant reikliam populiaraus ir įtakingo laikraščio „Gazeta Wyborcza“ specialaus ilgų reportažų priedo redaktoriui atsiranda dešimtasis straipsnio variantas. Keliems prestižiniams žurnalistikos apdovanojimams Lenkijoje nominuota vilnietė sako norinti rašyti tik apie tai, kas svarbu.

Studijuodama etnografiją Varšuvoje E. Wołkanowska-Kołodziej rašė apie žemaičių pagonis, atliko tyrimus Ukrainoje ir Sibire, kurį laiką dirbo muziejuje, užsiėmimus apie istoriją visuomenei veda iki šiol. Darbas kavinėje, turguje, koncertų, kultūrinių renginių organizavimas – viskas išbandyta. Už kūrybiškumą ir temų aktualumą vertinama vilnietė turi paaiškinimą, kodėl neretai įdomiausius straipsnius Lenkijoje rašo ne žurnalistiką, o biologiją, istoriją, sociologiją, ekonomiką ir kitus mokslus baigę žmonės, dirbti žiniasklaidoje pradėję ne iš karto po universiteto: „Jie pradeda rašyti, kai jiems jau kyla klausimų, į kuriuos atsakymų jie neturi. O studijuodami žurnalistiką žmonės tiek daug mokosi, kaip nereikia rašyti, kaip negalima rašyti, kad paskui jau bijo rašyti, ką galvoja".

 Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – sausio 7 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama sausio 8 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...