captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl grėsmingai gilėja krizė pieno sektoriuje?

Pastaruosius keturis mėnesius šalies pieno ūkių šeimininkai dirba nuostolingai. Kiekvieną mėnesį jie negauna 60 mln. litų, o pieno perdirbėjai ir toliau ketina mažinti žaliavos supirkimo kainą.
A.Stackevič nuotr.
A.Stackevič nuotr.

Pastaruosius keturis mėnesius šalies pieno ūkių šeimininkai dirba nuostolingai. Kiekvieną mėnesį jie negauna 60 mln. litų, o pieno perdirbėjai ir toliau ketina mažinti žaliavos supirkimo kainą. Anot žemdirbių, pieno ūkių drastiškai mažės, pieno sektorius trauksis, nes politikai imasi tik kosmetinių priemonių krizei įveikti.     

Nors susidomėjimas ekologiškais maisto produktais, kurie yra natūralūs ir sveikesni, auga, jų vartojimą Lietuvoje riboja įvairūs veiksniai. Vienas svarbesnių – silpnas vartotojų ir ūkininkų bendravimas, informacijos stoka. Kitas – nemažai ūkininkų dėl menko ekologinių ūkių rėmimo nusivilia veikla. Dar kitus nuvilia sumažėjęs žemės derlumas. Penkiolika metų ekologine žemdirbyste užsiimantys Druskininkų savivaldybės Leipalingio kaimo ūkininkai Angelė ir Antanas Nevuliai dabar turi 50 ha žemės, derliai neblogi, tačiau patyrę ūkininkai žada atsisakyti ekologinio ūkininkavimo.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba Skuodo rajono Ylakių ūkininkas Donatas Valančiauskas. Jau iš pirmųjų pokalbių paaiškėjo, kad augalininkystės ūkio šeimininkams metų pradžia yra tarsi atokvėpis. Nereikia skubėti, tuo labiau, kad derlius beveik visas parduotas. Yra laiko ir asmeniniams reikalams tvarkyti – pirmadienį ūkininkas lankėsi Skuode. Be abejo, ir šventinėmis Naujųjų metų nuotaikomis ilgiau pasimėgauti galima. Koks ūkininkui buvo antradienis?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, sausio 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...