captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Agnės Žagrakalytės „Eigulio duktė: byla F 117“

„Iš tikrųjų mirusieji žmonės parašė tą knygą daug labiau negu aš. Aš tiktai jiems padėjau... po laiko. Labai įdomu, kaip tiems žmonėms buvo svarbu išsaugoti kiekvieną mažiausią popierėlį, net jeigu jis gali kompromituoti artimuosius. Labai bijojau, kad tos mano „dukters“ skaitytojai nepriims.“
Knygos „Eigulio duktė: byla F 117“ autorė Agnė Žagrakalytė. V. Biveinio nuotr.
Knygos „Eigulio duktė: byla F 117“ autorė Agnė Žagrakalytė. V. Biveinio nuotr.

„Iš tikrųjų mirusieji žmonės parašė tą knygą daug labiau negu aš. Aš tiktai jiems padėjau... po laiko. Labai įdomu, kaip tiems žmonėms buvo svarbu išsaugoti kiekvieną mažiausią popierėlį, net jeigu jis gali kompromituoti artimuosius. Labai bijojau, kad tos mano „dukters“  skaitytojai nepriims“, – sako rašytoja Agnė Žagrakalytė, kurios pirmasis romanas „Eigulio duktė: byla F 117“ („Tyto alba“) dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Pindavome mes tas kasas devyniasdešimt kelintais metais ansambliečiams ir tai atrodė visiškai natūralu. Staiga atvažiavo į mūsų kolektyvą viena aukštaitė ir sako: o kokios puikios šitos kasos, koks įdomus pynimo būdas. Kartais reikia žvilgterėti kitomis akimis. Dabar konkursus rengiame, būsimos kirpėjos ateina pasimokyti klaipėdietiškų kasų pynimo“, – apie gyvą tradiciją pasakoja Klaipėdos etnokultūros centro, pelniusio Kultūros ministerijos premiją už edukacinę veiklą, vadovė Nijolė Sliužinskienė. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Buvome paklausti, kokia kalbos dalis yra nulis. Nulio traktavimas gali priklausyti nuo konteksto. Pavyzdžiui, jeigu yra junginys absoliutinis nulis, tai čia nulis  – daiktavardis, o nulis laipsnių – bus skaitvardis“, – Kalbos komisijos Kalbos konsultacijų grupės vadovė Sigita Sereikienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie dažniausiai kylančius su kalbos taisyklingumu susijusius klausimus.  

„Iš tikrųjų mirusieji žmonės parašė tą knygą daug labiau negu aš. Aš tiktai jiems padėjau... po laiko. Labai įdomu, kaip tiems žmonėms buvo svarbu išsaugoti kiekvieną mažiausią popierėlį, net jeigu jis gali kompromituoti artimuosius. Labai bijojau, kad tos mano „dukters“  skaitytojai nepriims“, – sako poetė, eseistė, literatūros kritikė Agnė Žagrakalytė, kurios pirmasis romanas „Eigulio duktė: byla F 117“ („Tyto alba“) dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Pokalbis apie kelių kartų istoriją, paremtą tikrais įvykiais, faktais.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ sausio 7 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...