captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Visais amžiais nacionaliniai pinigai buvo ir yra neatsiejama tautos kultūros dalis. Spalio 2-ąją litui sukaks 90 metų. Apie mūsų valiutą – litą – pirmadienio viktorinoje.  

Visais amžiais nacionaliniai pinigai buvo ir yra neatsiejama tautos kultūros dalis. Deja, lietuviams su jais nelabai sekėsi. Spalio 2-ąją litui sukaks 90 metų. Tačiau pirmą kartą 1922-aisiais pasirodęs litas gyvavo vos 18 metų, o 1993-aisiais atgimęs – išsilaikys, ko gero, vos ilgiau: neįsivedusių euro Europos Sąjungos šalių liko visai mažai. Apie mūsų valiutą – litą – pirmadienio viktorinoje.

„Sezoną pradedame atsinaujinę. Norėdami lankytojams suteikti daugiau komforto ir šilumos, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatą papuošėme naujais langais. Įprastą klasikinį teatro repertuarą papildėme įvairių žanrų ir formų programomis. Taigi simboliškai 26-ąjį sezoną pavadinome „languotu“, – teigia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Edukologija“ redaktorė Kristina Noreikienė apie A. Každailio ofortų ciklą „Senoji Prūsa“, L. Truskos straipsnių rinkinį „Tautinis atgimimas ir istorija“, G. Didelytės piešinių albumą „S. Daukanto tako eskizai“, G. Statinio „G. Akstino viršūnė. Senojo ledkirčio istorijos“ ir dvi trumposios prozos knygas – V. Markevičiūtės-Rykštės „Paliktainiai“ bei B. Rastenytės „Griūvančios erdvės“.

Visais amžiais nacionaliniai pinigai buvo ir yra neatsiejama tautos kultūros dalis. Deja, lietuviams su jais nelabai sekėsi. Spalio 2-ąją litui sukaks – 90 metų. Tačiau pirmą kartą 1922-aisiais pasirodęs litas gyvavo vos 18 metų, o 1993-aisiais atgimęs – išsilaikys, ko gero, vos ilgiau: neįsivedusių euro Europos Sąjungos šalių liko visai mažai. Apie mūsų valiutą - litą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugsėjo 24 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close