captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – Czesławo Miłoszo Vilnius

„Vienas mano draugų paklausė, kodėl taip atkakliai atmintyje grįžtu į Vilnių, į Lietuvą, – tai matyti mano eilėraščiuose ir prozos raštuose. Man rodos, tai nebus emigranto sentimentalumas, nes nenorėčiau ten nuvažiuoti. <...> Čia veikia ieškojimas tikrovės, nušvarintos laiko tėkmės“, – taip santykį su Vilniumi Czesławas Miłoszas įvardijo laiške Tomui Venclovai.
Knygos „Czesławo Miłoszo Vilnius: tekstai ir fotografijos“ viršelio fragmentas.
Knygos „Czesławo Miłoszo Vilnius: tekstai ir fotografijos“ viršelio fragmentas.

„Vienas mano draugų paklausė, kodėl taip atkakliai atmintyje grįžtu į Vilnių, į Lietuvą, – tai matyti mano eilėraščiuose ir prozos raštuose. Man rodos, tai nebus emigranto sentimentalumas, nes nenorėčiau ten nuvažiuoti. <...> Čia veikia ieškojimas tikrovės, nušvarintos laiko tėkmės“, – taip santykį su Vilniumi Czesławas Miłoszas įvardijo laiške Tomui Venclovai.

Poeto santykis su šiuo miestu atskleidžiamas Margaritos Matulytės sudarytoje knygoje „Czeslawo Miloszo Vilnius: tekstai ir fotografijos“. Greta pirmąkart lietuvių skaitytojui pateikiamo Cz.  Miłoszo „Vilniaus gatvių žodyno“ ir „Dialogo apie Vilnių“ – Cz. Miłoszo ir T. Venclovos susirašinėjimo – knygoje atskleidžiamas skirtingų epochų fotografų įamžintas Vilnius.

Pokalbis apie Cz. Miłoszo Vilnių su knygos sudarytoja M. Matulyte, Vilnių fiksuojančiu fotografu Algimantu Kunčiumi ir literatūrologu Mindaugu Kvietkausku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ rugsėjo 23 d., sekmadienį, 17.03 val., kartojami rugsėjo 26 d., trečiadienį, 01.05 val. ir rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...