captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiams skirtos paramos dalį siekia atsiriekti perdirbėjai

Praėjusių metų pabaigoje šalies žemdirbiams buvo pradėtos mokėti avansinės tiesioginės išmokos už deklaruotus pasėlius. Pieno ūkių šeimininkams buvo mokama parama už kvotinį pieną. Tokia padėtimi, anot žemdirbių, siekia pasinaudoti pieno perdirbėjai.
Flickr nuotr.
Flickr nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje šalies žemdirbiams buvo pradėtos mokėti avansinės tiesioginės išmokos už deklaruotus pasėlius. Pieno ūkių šeimininkams buvo mokama parama už kvotinį pieną – žemdirbiams išmokėti keli šimtai milijonų litų. Tokia padėtimi, anot žemdirbių, siekia pasinaudoti pieno perdirbėjai, ketindami mažinti žaliavos supirkimo kainas.

Kiekviename rajone rasime garbių kraštą garsinusių žmonių. Galbūt tai mokslininkai, menininkai, žemdirbiai ar tiesiog aktyvūs, neabejingi savo krašto likimui žmonės. Džiugu, kad rūpinamasi jų atminimo išsaugojimu. Šiaulių rajone, Naisiuose, prieš beveik 30 metų buvo įkurtas ir dabar veikia literatūros muziejus, kuriame įamžinti iš šio krašto kilę literatai, lietuvių kalbos grynumui, jos išsaugojimui nusipelnę žmonės.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalbės Skuodo rajono Ylakių kaimo ūkininkas Donatas Valančiauskas. Jis – 200 ha augalininkystės ūkio, kurio didžioji dalis tvarkoma ekologiškai, šeimininkas. Baigus agronomijos mokslus tuometinėje Žemės ūkio akademijoje, teko dirbti pagal specialybę, vėliau žemės reformos tarnyboje, seniūnijoje. Ten įgyta patirtis padeda lengviau tvarkytis dabar. Savarankiškai ūkininkauti Donatas pradėjo prieš 20 metų. Bandė auginti ir gyvulių, užsiėmė ir daržininkyste, o dabar tik augalininkyste. Donatui lieka laiko ir visuomeninei veiklai – jis yra Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas. Pirmasis pokalbis apie praėjusį savaitgalį, Naujųjų sutikimą ir šventimą Ylakiuose.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, sausio 5 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...