captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Agnieszka Holland: išgyvename egzistencijos krizę

„Pasaulis šiuo metu yra kryžkelėje. Ir tas sunkmetis, kurį dabar išgyvename, nėra tik ekonominė krizė ar kreditų dalintojų atsakomybė, bet tai yra gili gyvenimo būdo ir egzistencijos krizė. Gyvename labai sunkų laiką, apie kurį ir norisi kalbėti“, – sako lenkų kino režisierė Agnieszka Holland.
Lenkų režisierė Agnieszka Holland.
Lenkų režisierė Agnieszka Holland.

„Pasaulis šiuo metu yra kryžkelėje. Ir tas sunkmetis, kurį dabar išgyvename, nėra tik ekonominė krizė ar kreditų dalintojų atsakomybė, bet tai yra gili gyvenimo būdo ir egzistencijos krizė. Gyvename labai sunkų laiką, apie kurį ir norisi kalbėti“, – sako pasaulinio garso lenkų kino režisierė Agnieszka Holland, Vilniuje pristačiusi savo naujausią filmą „Tamsoje“.

Kitą savaitę Kaunas taps kino sostine. Per 120 filmų, susitikimai su pasaulinio garso režisieriais, kritikais, paskaitos, seminarai, koncertai – visa tai žada šeštasis tarptautinis Kauno kino festivalis.

Tęsiame laidos ciklą „Pasaulio literatūros premijos“. Pulitzerio premija apdovanotą Jennifer Egan romaną „Smogikų gaujos apsilankymas“ pristato poetas, literatūros apžvalgininkas Marius Burokas.

„Atsisveikindami su praeitimi galime konstatuoti, jog mūsų viltys pranoko visus lūkesčius: mes pakeitėme Lietuvoje klasikinės muzikos pasaulį. Mes jau suaugome ir jau niekada nebūsime tokie patys“ – sako „bohemiečių“ idėjinė vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė, pristatanti naują trupės sezoną.

Kultūros komentaras: apie akmens kelionę – erdvėje ir laike, apie akmenis mūsų atmintyje. Vaido Jauniškio radijo esė.

„Architektūra yra būdas formuoti specifinę pasaulėjautą. Sovietinė architektūra yra optimistinė ir nuteikia gerai tik tada, kai kartu gyveni su sovietine ideologija, ir tiki komunizmu“, –  apie sovietinės architektūros palikimą įžvalgomis dalijasi kultūros filosofas Gintautas Mažeikis.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su kino režisiere Agnieszka Holland, Vilniuje pristačiusia naujausią Oskarui nominuotą savo filmą „Tamsoje“. Laidoje girdėsite pasakojimą apie šį kūrinį ir išskirtinį interviu „Kultūros savaitei“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  rugsėjo 22 d., šeštadienį, 09.03 val., kartojama rugsėjo 23 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...