captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Ežerų žvejybos muziejus Mindūnuose

Viename ežeringiausių Molėtų rajono krašte Mindūnų gyvenvietėje įkurtas Ežerų žvejybos muziejus kviečia užsukti tiek vasarą, tiek žiemą.
Ežerų žvejybos muziejaus Mindūnuose ekspocija.
Ežerų žvejybos muziejaus Mindūnuose ekspocija.

Viename ežeringiausių Molėtų rajono krašte Mindūnų gyvenvietėje įkurtas Ežerų žvejybos muziejus kviečia užsukti tiek vasarą, tiek žiemą. Karšta liepos vasara vilioja Ežerų švente, šaltas žiemos vasaris – didžiule Žiemos žūkle. Kai susirenka į vieną krūvą žinomi krašto žvejai, žuvienės virėjai, žuvų rūkytojai, kulinarinio paveldo žinovai, amatininkai, tai neabejoji Lietuvą esančia žuvų šalimi. Tik čia galima sužinoti, kaip atskirti tikrą žuvienę nuo paprastos sriubos, kaip skaniai ežerų žuvis rūkoma ir  valgoma.

Molėtų rajonas garsėja ežerų gausa, kurių yra net trys šimtai. Vien tik nuo Ežerų žvejybos muziejaus kiemo legendiniu keliu galima nueiti iki Baltųjų Lakajų ežero, šalia Kamužėlis, Siesartis, Juodieji Lakajai. O jau legendų gražumas! Ir apie nedidelį Ežerinio ežerą šalia Mindūnų. Ežerinis lietuvių mitologijoje vadinamas ežerų dievu, būtybe, gyvenančia kiekviename ežere. Ir apie Stirnių ežere kadaise besidaužusią pabaisą. Tai vieną ežero krantą pagrumdo, tai – kitą pagraužia. Pabaisa nugalėta, o Siesarčio ežero galai gavo Pagrundos ir Pagraužės vardus.

Ežerų žvejybos muziejus Mindūnuose plečiasi, didžiuojasi neseniai atidarytu žinomo medžiotojo ir gamtininko Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejumi. Čia galima giliau susipažinti su tolimų kraštų gamta, penkių kontinentų gyvūnų trofėjais.

Bet geriausia būtų, anot nuoširdžios  Ežerų žvejybos muziejaus vedėjos Alfredos Petrauskienės, atvažiuoti ir viską savo akimis pamatyti.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, sausio 3 d., 15.03 val. ir pirmadienį, sausio 5 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...