captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: savaitgalis su modernaus ūkio šeimininku

Dar sėjami žiemkenčiai, dorojamas cukrinių runkelių derlius, todėl ir savaitgaliais ūkininkai ne poilsiauja, o išnaudoja palankius orus svarbiems darbams. Tai patvirtina ir Kėdainių rajono ūkininkas Zigmas Ričkus – laidos rubrikos „Diena kaime“ herojus.
Įvažiavimas į Pelutavos kaimą. lt.wikipedia.org nuotr.
Įvažiavimas į Pelutavos kaimą. lt.wikipedia.org nuotr.

Vis labiau rudenėjant, ūkininkams mažėja lauko darbų. Tačiau dar sėjami žiemkenčiai, dorojamas cukrinių runkelių derlius, todėl ir savaitgaliais ūkininkai ne poilsiauja, o išnaudoja palankius orus svarbiems darbams. Tai patvirtina ir Kėdainių rajono ūkininkas Zigmas Ričkus – laidos rubrikos „Diena kaime“ herojus, pasakojantis apie savaitgalio rūpesčius ne tik savo ūkyje, bet ir visame Pelutuvos kaime.

Margininkuose, atokiame Kauno rajono kaime, įsikūrusio Audriaus Banionio ūkyje atgaivinta prieš kelis dešimtmečius gyvavusi duonos kepyklėlė. Pagalbinis stambaus ūkininko verslas sukūrė 30 darbo vietų, skatina pasilikti ir grįžti į gimtą kaimą jaunus žmones.

Jūreivio profesiją turintis Petras Normantas, dabar gyvenantis Dovilų kaime prie  Klaipėdos, šalyje žinomas kaip juvelyrinės ir meninės kalvystės atstovas. Jis tautodailininkas, kuriantis iš vario, žalvario, sidabro, melchioro, gintaro. Jo dirbiniuose daug jūros motyvų, nepaprasta ir tautodailininko biografija ir noras savo amato paslaptis perduoti sūnui ir anūkui.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugsėjo 24 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...