captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: animacinio ilgametražio filmo „Aukso žirgas“ režisierius Valentas Aškinis

„Visų pirma, turi daug ką paaukoti dėl bendro tikslo – galbūt tavo asmeninės idėjos ir sumanymai yra įdomūs, bet galbūt tik tau vienam artimi, suvokiami ir suprantami. Kartais mintimis dalydamasis su partneriais iš užsienio suprasdavau, kiek mūsų visų mąstymas, mentalitetas skiriasi, o mums juk visad reikėdavo surasti bendrą mintį.“

„Visų pirma, turi daug ką paaukoti dėl bendro tikslo – galbūt tavo asmeninės idėjos ir sumanymai yra įdomūs, bet galbūt tik tau vienam artimi, suvokiami ir suprantami. Kartais mintimis dalydamasis su partneriais iš užsienio suprasdavau, kiek mūsų visų mąstymas, mentalitetas skiriasi, o mums juk visad reikėdavo surasti bendrą mintį. Didžiausias darbas buvo komunikacija“, – apie ilgametražio animacinio filmo „Aukso žirgas“ kūrimą pasakoja režisierius Valentas Aškinis.

Kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus komentaras.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – žvilgsnis į kai kurias dailės parodas, šiuo metu vykstančias Vokietijoje ir Austrijoje. Viena jų, Frankfurte, vaizduoja sąsajas tarp Gėtės ir Rembranto.

„Bendros gamybos kooprodukcinis projektas nėra lengvas dalykas. Tai iš tiesų didelis išbandymas visiems. Visų pirma, turi daug ką paaukoti dėl bendro tikslo – galbūt tavo asmeninės idėjos ir sumanymai yra įdomūs, bet galbūt tik tau vienam artimi, suvokiami ir suprantami. Kartais mintimis dalydamasis su partneriais iš užsienio suprasdavau, kiek mūsų visų mąstymas, mentalitetas skiriasi, o mums juk visad reikėdavo surasti bendrą mintį. Didžiausias darbas buvo komunikacija“, – apie ilgametražio animacinio filmo „Aukso žirgas“ kūrimą pasakoja režisierius Valentas Aškinis. Filmas, prie kurio kūrimo prisidėjo Lietuvos, Latvijos, Liuksemburgo, Danijos ir net Filipinų menininkai, Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanotas specialiuoju diplomu už Baltų mitologijos populiarinimą pasauliniame kontekste. Apie „Aukso žirgą“ ir animacijos padėtį Lietuvoje – pokalbis su animacinių filmų kūrėjais V. Aškiniu ir Jūrate Leikaite-Aškiniene.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 30 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close