captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: demokratijos gimtis... iš tragedijos

Artėjant Seimo rinkimams prisiminkime, kad už tokį „išradimą“ kaip demokratija (politinė valdžia, priklausanti nuo visuomenės valios) žmonija turi būti dėkinga senovės graikams. Apie tai filosofo Ohajo (JAV) universiteto profesoriaus A. Mickūno paskaita.  
Ohajo (JAV) universiteto profesorius<br> filosofas Algis Mickūnas.
Ohajo (JAV) universiteto profesorius
filosofas Algis Mickūnas.

Artėjant Seimo rinkimams prisiminkime, kad už tokį „išradimą“ kaip demokratija (politinė valdžia, priklausanti nuo visuomenės valios) žmonija turi būti dėkinga senovės graikams. Apie tai filosofo Ohajo (JAV) universiteto profesoriaus Algio Mickūno paskaita.

Graikų mitai, kuriuose veikia dievai ir žmonės, atskleidžia sudėtingus jų tarpusavio santykius: sąmokslai, kraujo kerštas ir iš to kylančios nesibaigiančios tragedijos. Išminties deivės Atėnės pasiūlymas graikams išsirinkti iš savo tarpo protingiausius žmones ir savo problemas spręsti patiems sukūrus politinę bendruomenę reiškė demokratijos gimimą. Piliečio pareiga dalyvauti viešame gyvenime ir pareiga iš kitų pareikalauti atsakomybės už viešus sprendimus.

Ohajo (JAV) universiteto profesorius Algis Mickūnas – vienas iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų. Per pastaruosius 20 metų jis skaitė paskaitas beveik visuose žymiausiuose pasaulio universitetuose. Profesorius daug jėgų bei energijos atidavė ir atgimusios Lietuvos švietimui, beje, dažniausiai dirbdamas be atlygio.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – rugsėjo 25 d., antradienį, 14.05 val. LRT  KLASIKOS programoje.

Kartojama rugsėjo 26 d. 00.05 val. per LRT  RADIJĄ ir rugsėjo 29 d. 14.03 val. LRT  KLASIKOS programoje.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...