captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kas slypi už reitingų, skelbiančių, kad geriausia gyventi Klaipėdoje?

„Kiekvieno miesto vaizdas susijęs su tam tikrų grupių erdvės išsikovojimu – kas užims dominuojančias pozicijas. Pastebiu, kad Klaipėda tolsta nuo daugiakultūrio miesto pasakojimo ir dabar akcentuojama, kad tai investicinis, universitetinis miestas.“
Sociologas Klaipėdos universiteto docentas Liutauras Kraniauskas. Asmeninio archyvo nuotr.
Sociologas Klaipėdos universiteto docentas Liutauras Kraniauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

„Kiekvieno miesto vaizdas susijęs su tam tikrų grupių erdvės išsikovojimu – kas užims dominuojančias pozicijas. Pastebiu, kad Klaipėda tolsta nuo daugiakultūrio miesto pasakojimo ir dabar akcentuojama, kad tai investicinis, universitetinis miestas“, – pastebi sociologas Klaipėdos universiteto docentas Liutauras Kraniauskas.

„Galvodavau, jeigu rašytojas nesugeba nieko sukurti, vien tik pasakoja apie save – tai elementarus nekūrybingumas. Bet ryždamasi išleisti tokią knygą apsisprendžiau, kad lyrika nėra atsiejama nuo asmens ir kad aš rašau būtent taip“, – sako poetė, literatūros kritikė Giedrė Kazlauskaitė, kurios poezijos rinkinys „Meninos“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

„Spektaklis „Biografija: vaidinimas“ suteikia galimybę pakeisti savo gyvenimo faktus, tai – mūsų visų biografijos eksperimentas. Spektaklio struktūra – kaip nesibaigianti repeticija, kur žiūrovas ateina ne į sustingusį spektaklį, o į atvirą vyksmą“, – sako premjeros pagal Maxo Frischo kūrinį režisierius Gintaras Varnas. 

Prieš 95-erius metus gimė vienas talentingiausių Lietuvos kompozitorių – Eduardas Balsys. Pasakojimas apie muziką, formavusią kultūrinę epochą, ir kūrėją, jautusį laiko situaciją ir atsakomybę.

„Keista, bet Naujieji metai trumpina mūsų gyvenimą. Visą gruodį malamės po prekybos vietas, susitikimus ir socialines žaidimų aikšteles tik iš reikalo, norėdami patvirtinti statusą“, – apie šventinę įtampą kultūros komentare kalba meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Kino ištakos ir jo pagrindas šiandien – žmogaus kūnas. Taip, žmonės mėgsta matyti mašinas, ginklus ir sprogimus kadre, tačiau visuomet grįžtame prie to, kas mums kelia daugiausia klausimų – žmogus, bėgantis, kenčiantis, verkiantis ar besišypsantys“, – sako Lietuvoje viešėjęs garsus prancūzų režisierius Leosas Caraxas.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ keliausime į miestą, kur, kaip skelbia kai kurie rodikliai, geriausia gyventi Lietuvoje. Tai tik statistika, bet kas slypi už jos? Kaip Klaipėda gyvena šiandien? Apie miesto kasdienybę, universitetus ir kultūrą kalbėsime su po mokslų Vilniuje į pajūrį sugrįžusiais Klaipėdos universiteto sociologais Sigita ir Liutauru Kraniauskais.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 20 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 21 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...