captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pomėgis tapo pragyvenimo šaltiniu

Birštone įsikūrę, žemės ir bičių Stakliškių apylinkėse turintys Alma ir Kęstas Rančiai – vieni iš tų laimingųjų, kurių pomėgis tapo profesija. Ragavę gyvenimo patirties, išbandę kitus amatus, jau penkerius metus jie ūkininkai bitininkai.

Birštone įsikūrę, žemės ir bičių Stakliškių apylinkėse turintys Alma ir Kęstas Rančiai – vieni iš tų laimingųjų, kurių pomėgis tapo profesija. Ragavę gyvenimo patirties, išbandę kitus amatus, jau penkerius metus jie ūkininkai bitininkai. Turi išskirtinės kokybės reikalavimus atitinkantį bityną, iš viso prižiūri apie 100 avilių.

Paskutinės metų dienos paprastai išsiskiria šventiniu šurmuliu –  daugybė įvairiausių renginių, kurių metu daugiau dėmesio tenka geriau dirbusiesiems. Pagerbimo šventės vyksta seniūnijose, rajonų centruose ir, aišku, didmiesčiuose. Respublikinio „Metų ūkio“ konkurso rezultatai pagarsinti ir šventiškai paminėti buvo Kaune. Draugiškų ir linksmų kalbų šurmulyje apie nuveiktus darbus, švenčių laukimą turi ką papasakoti geriausi šiemet ūkininkai Aurika ir Vaidotas Žičiai, iš Kėdainių rajono, Gudžiūnų. Jie tarp visų nominanatų didžiausio – 800 ha augalininkystės ūkio šeimininkai.

Šios savaitės laidose su rubrika „Diena kaime“ kalbėjusios Marijonos Lukaševičienės iš Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo pasakojimai atspindi bendrą prieššventinę nuotaiką, vyraujančią ne tik kaime. Ir tuo pačiu parodo, kuo dabar užsiėmusios aktyvesnės bendruomenės kaime, energingi ir beveik visur suspėjantys ūkininkai. Trečiadienį Šiūlėnų kaimo bendruomenės atstovai vežiojo kvietimus į Kalėdų šventę, vyksiančią kaimo kultūros namuose, vyresnio amžiaus vietos gyventojams. Marijona rūpinosi ir ūkininkų valdiškais reikalais, bendravo su Nacionaline mokėjimo agentūra, iki vėlumos netrūko organizacinių rūpesčių, o ir savo ūkį dar apeiti reikia. Koks ketvirtadienis buvo aktyviai ūkininkei?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, gruodžio 19 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...