captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: buvęs mechanizatorius valdo 120 ha ūkį

Pradėjęs nuo 3 ha, šiandien ūkininkas Valdas Pauliukonis Kalvarijos savivaldybėje sėkmingai tvarko 120 ha ūkį.

Pradėjęs nuo 3 ha, kolūkių laikais dirbęs mechanizatoriumi, šiandien ūkininkas Valdas Pauliukonis Kalvarijos savivaldybėje sėkmingai tvarko 120 ha ūkį: prasčiausias žemes apsodino mišku, savo jėgomis nudirbo daug būtinų melioracijos darbų, tapo geru patarėju ir pagalbininku kitiems ūkininkams.

Lietuvoje Iš esmės baigėsi  durpių  gavybos sezonas. Tik viena kita įmonė dar renka durpes. Kaip ir žemdirbiams, durpių gavybos įmonėms darbus šiemet ypač trukdė lietingi orai. Gyvenančios iš šio verslo bendrovės patiria didelių ekonominių sunkumų  ir dėl kelis kartus padidinto mokesčio įkainio už gamtos išteklius.  Kai kurios durpių gavybos bendrovės sprendžia išlikimo rinkoje problemą.

Šiandien jau ne tik specialistai pastebi, kad globali klimato kaita didelį poveikį daro ir žemės ūkio augalams, ir miško medžiams. Per pastarąjį  80 metų laikotarpį šalyje gerokai sumažėjo pušynų bei eglynų, pagausėjo beržynų ir alksnynų. Statistiniai duomenys rodo, kad didžiausi pokyčiai įvyko per pastarąjį dešimtmetį.

 Ved. Algirdas Steponavičius.

  „Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 20 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close