captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: prof. dr. Almantas Samalavičius – B. Savukyno premijos laureatas

„Kalbėdamasis su pasaulyje pripažintais įvairių sričių atstovais, mėginau išsiaiškinti, kokie mitai tebevaldo šiandienos pasaulį, purtomą krizių ir prieštaravimų, kas nuodija kolektyvinę sąmonę, žaboja vaizduotę, varžo kritines galias.“
Prof. dr. Almantas Samalavičius. T. Urbelionio (BFL) nuotr.
Prof. dr. Almantas Samalavičius. T. Urbelionio (BFL) nuotr.

„Kalbėdamasis su pasaulyje pripažintais įvairių sričių atstovais, mėginau išsiaiškinti, kokie mitai tebevaldo šiandienos pasaulį, purtomą krizių ir prieštaravimų, kas nuodija kolektyvinę sąmonę, žaboja vaizduotę, varžo kritines galias“, – teigia prof. dr. Almantas Samalavičius, įvertintas B. Savukyno premija už „Kultūros barų“ žurnale publikuotą pokalbių ciklą su iškiliais intelektualais, išleistą ir atskira knyga „Nelaisvės formos“.

„Tikrai maniau, kad bus daugiau neigiamų atsiliepimų, asmeniškai buvome tam pasiruošusios. Bet galbūt jau atėjo tas metas, kai ir patys žmonės nori pažiūrėti į tuos didvyrius ne kaip į didvyrius, o kaip į malonius arba nemalonius žmones, tokius pat kaip jie“, – paklausta, ar visuomenė nesipiktina, jog skrydžio per Atlantą herojai komiksų knygoje vaizduojami su humoru, sako viena grafinės novelės „10 litų“ autorių Miglė Anušauskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – profesorės, medijų menų pionierės, filmininkės, feministės Lynn Hershman Leeson darbų retrospektyva Karlruhėje.Tai pati įtakingiausia moteris naujosiose žiniasklaidos technologijose.

„Kalbėdamasis su pasaulyje pripažintais įvairių sričių atstovais, mėginau išsiaiškinti, kokie mitai tebevaldo šiandienos pasaulį, purtomą krizių ir prieštaravimų, kas nuodija kolektyvinę sąmonę, žaboja vaizduotę, varžo kritines galias“, – teigia prof. dr. Almantas Samalavičius, įvertintas B. Savukyno premija už „Kultūros barų“ žurnale publikuotą pokalbių ciklą su iškiliais intelektualais, išleistą ir atskira knyga „Nelaisvės formos“. Su laureatu pokalbis studijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 18 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close