captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kooperatyvas „Šiaulių aruodas“ planuoja veiklos plėtrą

Prieš penkerius metus susibūręs kooperatyvas „Šiaulių aruodas“ dabar vienija 28 Akmenės ir Šiaulių rajono ūkininkus. Dirbdami beveik 7 000 ha šiemet jie pasiekė 10 mln. litų apyvartą. Tačiau, siekant efektyvumo, reikalinga dar platesnė veikla, todėl jau planuojama grūdų elevatoriaus statyba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Prieš penkerius metus susibūręs kooperatyvas „Šiaulių aruodas“ dabar vienija 28 Akmenės ir Šiaulių rajono ūkininkus. Dirbdami beveik 7 000 ha – augina javus, rapsus, žirnius, pupas – šiemet pasiekė 10 mln. litų apyvartą. Tačiau, siekant efektyvumo, reikalinga dar platesnė veikla, todėl jau planuojama grūdų elevatoriaus statyba.

Dabar – advento metas. Tai ramaus laukimo laikas, simbolizuojantis krikščioniškųjų metų pradžią ir dar visai neseniai užėmęs ypatingai svarbią vietą tarp krikščioniškųjų tradicijų, kurių stropiai laikydavosi daugelis ir kaimų, ir miestų gyventojų. Kaip rodo patirtis, tradicijos keičiasi. Po renovacijos metus veikiančiame Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre ir advento metu vyksta koncertai, rengiamos saviveiklos kolektyvų repeticijos. Tačiau  vyresnio amžiaus žmonės dar paiso senolių tradicijų, susilaiko nuo aktyvesnio kultūrinio gyvenimo. Papročiais domisi ir jaunimas – jie mokosi advento laikotarpio dainų, dalyvauja specialiose edukacinėse programose.

Rubrika „Diena kaime“ su Marijona Lukaševičiene – Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo ūkininke, aktyvia visuomenininke ir kultūros renginių organizatore. Jau sužinojome, kad Šiūlėnų kultūros namuose papuošta eglutė – pirmadienį tam laiko skyrė kaimo bendruomenė. Pati ūkininkė spėja dar ir Ignalinos rajono savivaldybėje, ir Kredito unijoje pasidarbuoti, edukacines amatų programas surengti. Trečiadieniui Marijona Lukaševičienė buvo numačiusi tikslinti šventinių renginių kaime scenarijus, išvežioti kvietimus ir skelbimus vietos gyventojams, neplanavo važiuoti į rajono centrą. Ar taip ir buvo, gal nenumatyti reikalai pakoregavo planus?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, gruodžio 18 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...