captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: populiarėjanti galimybė – gimdyti su dula

Laidos viešnios bus dulos, arba gimdyvių padėjėjos Ingula Rinkevičienė ir Giedrė Daugelavičienė. Lietuvoje pirmoji grupė moterų baigė specialius mokymus ir vis dažniau kviečiamos teikti šeimoms nemedicininę pagalbą gimdymo metu.
Gimdymo metu svarbi psichologinė parama.
Gimdymo metu svarbi psichologinė parama.

Daugėja moterų, kurios nori, kad gimdymo metu šalia jų būtų ne tik medikai, vyras ar kitas artimas žmogus, bet ir dula. Šiuo daug kam neįprastu tarptautiniu žodžiu vadinamos moterys, kurios teikia pagalbą prieš gimdymą, jo metu ar ilgiau, kiek reikia mamai ar visai šeimai. Dauguma dulų turi savo gimdymo patirtį, taip pat medicinos, psichologijos žinių.

„Jautriausiu moters gyvenimo etapu gera turėti žmogų, kuriuo galima būtų pasikliauti ir kuris išgirstų tave be žodžių", – sako Ingula Rinkevičienė, viena iš dulų, kurios baigė pirmuosius dulų mokymus Lietuvoje ir artimiausiu metu gaus veiklos pažymėjimus. Ingula ir jos kolegė Giedrė Daugelavičienė, Lietuvos dulų asociacijos valdybos narė, po keletą kartų padėjo šeimoms sulaukti vaikų ligoninėje ir bus laidos viešnios šį penktadienį. Taip pat vilniečių šeima, Aurelija ir Žilvinas, papasakos, kaip praėjo jų dukros gimimas dalyvaujant dulai.

Laida apie dulas ir gimdymo kultūrą Lietuvoje – gruodžio 19 d., penktadienį, 15.05 val. Kartojimas sekmadienį 09.03 val.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...