captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus

Visą įspūdingą trofėjų, ginklų, medžioklės įnagių bei suvenyrų kolekciją A. Truskauskas padovanojo Molėtų rajono savivaldybei, sau palikęs tik keletą eksponatų. Medžiotojas tikisi, kad tai bus pažintinis šviečiamasis muziejus jaunimui, tiems, kurie niekada nenukeliaus į tolimus kraštus ir nepamatys iš arti šių egzotinių gyvūnų.
Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus. Selemono Paltanavičiaus nuotr..
Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus. Selemono Paltanavičiaus nuotr..

Molėtų raj. Mindūnų kaime atidarytas Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus traukia lankytojus ir visų Lietuvos pakraščių. Norite egzotikos, prašau, atvykite. Net penkiuose žemynuose sumedžioti trofėjai kelia nuostabą: liūtas, dramblys, raganosis, leopardas ir kt. A. Truskauskas juokauja: „Išmaišiau įvairius pasaulio kraštus, bet Antarktidoje neteko būti. Pingvinų juk nemedžiosi.“

Profesionalaus medžiotojo didžiulėje kolekcijoje yra trofėjų, įvertintų garbingiausiais pasauliniais apdovanojimais. A. Truskauskas organizuoja medžiokles visame pasaulyje. „Tai vadinama medžiokliniu turizmu. Pastaruoju metu praktikuojamas žaliasis medžiojimo būdas. Tačiau dėl pačių gyvūnų apsaugos, vis dar pasitaikančio brakonieriavimo, jį mėginama apriboti. Gaila, kad pasitaiko žmonių, kurie nesupranta medžioklės esmės. Medžioklė – tai ūkininkavimas gamtoje, ištisas mokslas ir filosofija. Retesniems egzotiškiems gyvūnams medžioti licencijos itin brangios, todėl yra didžiulis azartas parsivežti trofėjų. Reikia pasakyti, kad mes nemedžiojame sveikų, jaunų gyvūnų, kurie gali turėti palikuonių. Įprastai tai būna seni, ligoti ar puldinėjantys vietos gyventojų auginamus gyvulius“, – sako medžiotojas A. Truskauskas, įveikęs net 23 lokius. O dėl laukinio liūto trofėjaus į Afriką reikėjo net penkis kartus nuvykti.

Visą įspūdingą trofėjų, ginklų, medžioklės įnagių bei suvenyrų kolekciją A. Truskauskas padovanojo Molėtų rajono savivaldybei, sau palikęs tik keletą eksponatų. Medžiotojas tikisi, kad tai bus pažintinis šviečiamasis muziejus jaunimui, tiems, kurie niekada nenukeliaus į tolimus kraštus ir nepamatys iš arti šių egzotinių gyvūnų. „Man nereikia turtų, man patinka veikti tai, ką noriu. O į „grabą“ visko nepasiimsi. Mano sprendimą palaimino šeima. Dabar Mindūnų kaimas turi puikų medžioklės ir gamtos muziejų, kurį vis papildau naujais eksponatais“, – didžiuojasi A. Truskauskas, ką tik grįžęs iš Tanzanijos, kur medžiojo aukščiausiame Afrikos Kilimandžaro kalne.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gruodžio 20 d., 15.03 val. ir pirmadienį, gruodžio 22 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...