captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie naują leidyklos „Tyto alba“ lietuvių autorių knygų kolekciją

 „Tokia proza, į kurią nėra įlieta poezijos, nėra įdomus dalykas“, – sako poetas, eseistas Laurynas Katkus
Poetas<br> eseistas Laurynas Katkus.
Poetas
eseistas Laurynas Katkus.

 „Tokia proza, į kurią nėra įlieta poezijos, nėra įdomus dalykas“, – sako poetas, eseistas Laurynas Katkus, parašęs pirmąjį romaną „Judantys šešėliai“. Kodėl ir kaip rašo knygas, kokias temas jose nagrinėja pažįstami ir debiutuojantys lietuvių autoriai?

Vienuoliktosios Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureate tapo kaunietė žurnalistė ir rašytoja Perpetua Dumšienė už knygą apie poetą Antaną Kalanavičių „Dulkėto erškėčio ugny“. Pokalbis su laureate ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiuoju redaktoriumi Valentinu Sventicku.

 Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Iš visos Lietuvos“ lankysimės rekonstruotuose Zyplių dvaro rūmuose Šakių rajone. Apie čia kuriamą ypatingą kultūrinę erdvę pažintinei, tiriamajai, švietėjiškai veiklai pasakos skulptorius, Lukšių seniūnas Vidas Cikana.

 „Tokia proza, į kurią nėra įlieta poezijos, nėra įdomus dalykas“, – sako poetas, eseistas Laurynas Katkus, parašęs pirmąjį romaną „Judantys šešėliai“. „Poezija reikalauja daugiau jėgų, nei proza“, – tvirtina rašytojas Donaldas Kajokas, išleidęs antrąjį romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“. „Knygos rašymas – tai lyg vaidmens kūrimas, bandymas pažinti save“, – teigia aktorė Doloresa Kazragytė, jau septintosios autobiografinės eseistikos knygos „Raudoni sandaliukai“ autorė. Kodėl ir kaip rašo knygas, kokias temas jose nagrinėja pažįstami ir nauji lietuvių autoriai? Rašytojų, kurių knygas artimiausiu metu išleis leidykla „Tyto alba“, mintys apie kūrybos impulsus, jai skiriamą laiką, jėgas ir malonumą turėti savo skaitytoją.

 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 19 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.


http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...