captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: gyvybės mokslai ir biotechnologijos

Gyvybės mokslų ištakos Lietuvoje siekia XVIII a., kai Vilniaus universitete buvo įkurti chemijos ir medicinos fakultetai.

 

Gyvybės mokslų ištakos Lietuvoje siekia XVIII a., kai Vilniaus universitete buvo įkurti chemijos ir medicinos fakultetai. Vėliau, tarybiniai metais, mokslininkų įdirbis pasitarnavo kuriant Biotechnologijos ir kitus institutus. Biotechnologijos yra viena iš retų mokslo sričių, kurioje sukaupta ilgametė patirtis šiandien yra efektyviai panaudojama, todėl gyvybės mokslų ateitis kuriama ant labai tvirtų pamatų.

Praeitą savaitę Vilniuje vyko didžiausias Baltijos šalyse tarptautinis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics 2012“. Tai buvo pirmasis Lietuvoje tokios svarbos kultūrinis mokslo įvykis. Verslo ir mokslo atstovai dalijosi patirtimi, ieškojo bendradarbiavimo galimybių, nepamiršti buvo ir studentai.

„Šiandien mes pajėgūs ne tik gaminti, bet kurti žinias ir jas eksportuoti. XXI a. priklauso gyvybės mokslams ir biotechnologijoms“, – tikina prof. Vladas Algirdas Bumelis.

Žinomas biotechnologijų specialistas iš Izraelio prof. Michel Revel, dirbantis su kamieninėmis ir embirioninėmis ląstelėmis, ateitį mato ląstelių terapijoje.

O Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Biomedicininės fizikos laboratorijos prof. Ričardas Rotomskis žvelgia dar toliau ir tyrinėja ateities galimybes, kaip onkologijoje panaudoti lazerių šviesą ir nanodaleles. Tačiau apie komercinius sprendimus kol kas kalbėti gerokai per anksti.

„Nanotechnoligų taikymas medicinoje pagreitintų sprendimus, susijusius su onkologija. Nors mokslininkai intensyviai atlieka tyrimus, deja, kol kas nanotechnologiniai vaistai orientuoti į tolesnę ateitį“, – sako pasaulyje unikalius tyrimus atlikantis prof. Saulius Juodkazis iš Australijos, Melburno Svinburno technologijų universiteto.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, rugsėjo 19 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...