captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: norinčių dirbti kaime mažėja

Viena didžiausių Baltijos šalyse ir Skandinavijoje įmonė „Pintinė Tau“ garsėja savo dirbiniais – 90 procentų produkcijos eksportuojama į ES šalis. Galima būtų verslą ir plėsti, bet tam labiausiai trukdo norinčiųjų dirbti stoka.

Dažnas didesnio ūkio šeimininkas neranda kaime nesudėtingą darbą galinčių atlikti žmonių. Su panašia problema susiduria ir alternatyvų žemės ūkiui verslą kaime kuriantieji. Viena didžiausių Baltijos šalyse ir Skandinavijoje įmonė „Pintinė Tau“ garsėja savo dirbiniais – 90 procentų produkcijos eksportuojama į ES šalis. Galima būtų verslą ir plėsti, bet tam labiausiai trukdo norinčiųjų dirbti stoka.

Į pensiją išėjęs girininkas Juozas Pakerys nuo gamtos nenutolo. Jis tebegyvena miškingoje vietovėje esančiame Dundulių kaime, Molėtų rajone. Įpratęs darbą miške derinti su ūkininkavimu, tuo vis dar užsiima ir dabar – laiko avių, bičių, o pagrindinė ūkinė veikla – karpių auginimas, kuriuos šeria užsiaugintais kviečiais. Juozas Pakerys per keletą dešimtmečių pats įsirengė tvenkinius, prisimena ir baudžiavos laikų tvenkinių ūkių istoriją.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo ūkininkė, amatininkė, visuomenininkė ir kultūros renginių organizatorė Marijona Lukaševičienė. Antradienį ji turėjo reikalų rajono savivaldybėje ir Ignalinos kredito unijoje. Dar reikėjo ir ūkį apeiti – paukščius, gyvulius apžiūrėti, nes Marijonos vyras Jonas – ne tik ūkininkas, bet ir gaisrininkas. Kaip visur suspėjo energinga ūkininkė, ar nenutiko kas nors neplanuoto?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, gruodžio 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...