captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Vytauto Stankaus „Iš veidrodžio, už“

„Veidrodžio įvaizdį mano eilėraščių knygoje nulėmė dvi istorijos. Vaikystėje  vienas įdomiausių žaidimų man būdavo į didelį veidrodį nukreipti mažą veidrodėlį ir ten atsiverdavo toks begalinių atspindžių koridorius. Ir tada, ir dabar man atrodo, kad kažkokiu būdu vis dėlto įmanoma ten patekti.“
Vytauto Stankaus eilėraščių rinkinio „Iš veidrodžio<br> už“ viršelio fragmentas.
Vytauto Stankaus eilėraščių rinkinio „Iš veidrodžio
už“ viršelio fragmentas.

„Veidrodžio įvaizdį mano eilėraščių knygoje nulėmė dvi istorijos. Vaikystėje  vienas įdomiausių žaidimų man būdavo į didelį veidrodį nukreipti mažą veidrodėlį ir ten atsiverdavo toks begalinių atspindžių koridorius. Ir tada, ir dabar man atrodo, kad kažkokiu būdu vis dėlto įmanoma ten patekti. Kita istorija – vienas kinų išminčius yra sakęs, kad pasaulyje yra du siaubingiausi dalykai – tai yra veidrodžiai ir lytiniai santykiai, todėl kad ir vienas, ir kitas didina žmonių skaičių“, – sako poetas Vytautas Stankus, kurio eilėraščių rinkinys „Iš veidrodžio, už“ (LRS leidykla) dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Kiekvienas naujas sumanymas – tai yra viskas iš naujo ir nesi niekada tikra, kad padarysi taip, kaip sumanei“, – teigia skulptorė Ksenija Jaroševaitė, sukūrusi erdvinį objektą pranciškonų rožinio tema „Septynių Švč. Mergelės Marijos džiaugsmų vainikas“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Keikdamiesi paaugliai puikiai supranta, kad tai yra keiksmažodžiai,  tikrai žino, kad jie yra stiprūs. Bet kita vertus – jie taip kalba būtent todėl, kad nenori būti kitų suprantami kaip išauklėti, kultūringi, geri. Jie konstruoja gatvės paauglio tapatybę“, – pastebi projekto „Kalba Vilnius“ tyrėja, Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriaus doktorantė Aurytė Čekuolytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie paauglių kalbą.

„Veidrodžio įvaizdį mano eilėraščių knygoje nulėmė dvi istorijos. Vaikystėje  vienas įdomiausių žaidimų man būdavo į didelį veidrodį nukreipti mažą veidrodėlį ir ten atsiverdavo toks begalinių atspindžių koridorius. Ir tada, ir dabar man atrodo, kad kažkokiu būdu vis dėlto įmanoma ten patekti. Kita istorija – vienas kinų išminčius yra sakęs, kad pasaulyje yra du siaubingiausi dalykai – tai yra veidrodžiai ir lytiniai santykiai, todėl kad ir vienas, ir kitas didina žmonių skaičių“, – sako poetas Vytautas Stankus, kurio eilėraščių rinkinys „Iš veidrodžio, už“ (LRS leidykla) dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Ką šioje knygoje lemia skaičiai? Ir kam skirti „laiškai iš už veidrodžio“? Apie tai – pokalbis su poetu V. Stankumi.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gruodžio 17 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...