captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: kartų kontraktas

Kai kuriems žmonėms, pavyzdžiui, Jonui Mekui, pavyksta likti amžinai jauniems. Bandančių tai daryti dabar kur kas daugiau negu praeitame amžiuje – išsivysčiusiose šalyse nepaklūstančiųjų tradiciniam suaugimo ritualui daugėja.
Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedros docentė dr. Sigita Kraniauskienė. A.Stanevičiaus nuotr.
Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedros docentė dr. Sigita Kraniauskienė. A.Stanevičiaus nuotr.

„Būk 27-erių, 27-erių, 27-erių, dabar ir visada, dabar ir visada“,  –  prieš keletą metų dainavo garsus lietuvių filmininkas Jonas Mekas savo draugui ir bendraminčiui britų menininkui Bennui Northoveriui sveikindamas jį su gimtadieniu.

Kai kuriems žmonėms, pavyzdžiui, Jonui Mekui, pavyksta likti amžinai jauniems. Bandančių tai daryti dabar kur kas daugiau negu praeitame amžiuje – išsivysčiusiose šalyse nepaklūstančiųjų tradiciniam suaugimo ritualui daugėja. Paklauskite jų, perkopusių per 30, ar jau pagaliau baigti mokslai, ar jų specialybė naudinga praktiškai, kada pagaliau susiras rimtą darbą, kiek laiko dar gyvens su tėvais, kada sukurs šeimą, ar planuoja pirkti butą, kodėl užuot rengęsi „kaip žmonės“, jie seka paauglių mada, kam jiems tas Haris Poteris ir vaikų muzika, kodėl jie nepaiso suaugusių žmonių gyvenimo taisyklių – gali būti, kad jie, kaip tikri paaugliai, net nenusiims ausinių ir visai nieko neatsakys. Anksčiau tokius žmones vadindavo nesubrendėliais, nesusitupėjusiais, vėjavaikiais ir lengvabūdžiais. Dabar sociologai priversti kurti naujus terminus. Apie kintantį kelią į suaugusiųjų pasaulį ir kartų solidarumą kalbėsimės su Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedros docente dr. Sigita Kraniauskiene.

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – gruodžio 17 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama gruodžio 18 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...