captcha

Jūsų klausimas priimtas

Radijo teatre – premjera

Tai LRT ir Asociacijos LATGA radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“ trečiosios vietos laureato Andriaus Kaniavos pjesė „Spragtukas, arba septynios pelių karaliaus gyvybės“. 
Andrius Kaniava. Nuotr. iš asm. albumo.
Andrius Kaniava. Nuotr. iš asm. albumo.

Tai LRT ir Asociacijos LATGA radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“ trečiosios vietos laureato Andriaus Kaniavos pjesė „Spragtukas, arba septynios pelių karaliaus gyvybės“. 

Spektaklį režisavo ir net kelis vaidmenis vaidino pats autorius. Andrius Kaniava: „Prisipažinsiu – patekau į Radijo teatrą kaip į visai svetimą sau „daržą“, net dorai nesusipažinęs, kokios „kultūros“ ten auga. Na, gal ir ne taip jau svetimą –  kažkada rašiau scenarijų  Keistuolių teatro spektaklio „Smaragdo miesto burtininkas“ audio variantui ir dalyvavau jo kūrime, bet tai vyko tokioje gilioje senovėje, kad per tą laiką viskas stipriai nutolo ir susvetimėjo. Kai man buvo pasiūlyta  režisuoti savo paties pjesę „Spagtukas, arba septynios pelių karaliaus gyvybės“, labai pasimečiau, nors to ir neparodžiau. Tuo metu džiaugiausi laimėjęs radijo pjesių konkurse  III vietą, maudžiausi šlovės spinduliuose ir nuoširdžiai  maniau, kad mano indėlis į šią meno sritį baigtas. Bet  supratau – jei atsisakysiu, nepriklausomai nuo rezultato, visą gyvenimą graužiuosi ir išeisiu iš jo viskuo nepatenkintas.

Manau, kad kiekvieno režisieriaus parama ir gero rezultato garantija yra aktoriai. Bepigu būti režisieriumi, kai gali dirbti su žmonėmis, kurie tave supranta iš pusės žodžio, kuriuos drąsiai galiu vadinti Artistais iš didžiosios raidės: Judita Urnikytė, Vaidotas Žitkus ir Artūras Dubaka. Manau, kad šiuo klausimu man gyvenime labai pasisekė. Dar vienas didelis atradimas – pažintis su fantastiška garso režisiere Lina  Dainiene. Esu jai be galo dėkingas už draugiškai ir  kūrybingai  praleistą  laiką. 

Apie ką spektaklis? Nežinau, maži jūs ar dideli, ir daug jūsų ar mažai, bet gal spręskit Jūs, gerbiami klausytojai. Nes, jei aš rašau ir dar aiškinu, ką rašau – tai jau ne tik kuklumo, bet ir pasitikėjimo vienas kitu stoka. Galiu tik pasufleruoti:   spektaklis apie tai, apie ką visi paslapčia svajojame – apie meilę, kuri kaip gurkšnis vandens ar gaivaus oro gūsis padeda mums išgyventi. Tai naujų laikų pasaka visiems norintiems klausytis. Nes toks jau tas Radijo teatras – mūsų  niekas nemato, todėl gerbiamiems klausytojams belieka tik klausytis ir viską tik įsivaizduoti“.

Premjera gruodžio 28 d., sekmadienį, 13.03 val. ir sausio 1 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...