captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ekologinis ūkininkavimas – gamtą tausojantis gyvenimo būdas

Prienų rajono Strazdiškės kaime gyvenantis Valentinas Jaruševičius atitinka visus ekologinio ūkio šeimininko bruožus, įrodančius, kad ūkininkavimo būdas pasirinktas apgalvotai ir prasmingai.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Prienų rajono Strazdiškės kaime gyvenantis Valentinas Jaruševičius atitinka visus ekologinio ūkio šeimininko bruožus, įrodančius, kad ūkininkavimo būdas pasirinktas apgalvotai ir prasmingai. 60 ha sertifikuotas augalininkystės ūkis, dirvos tausojimo priemonės, tvarkinga aplinka prie namų ir paties pasistatytas bei projektuotas gyvenamasis namas. 

Nors pats gruodžio vidurys, bet žiema kol kas dar nesirodo, tiesa, buvo šiek tiek pabalinusi laukus, sukaustė nestoru leduku ežerus ir vėl atsitraukė. Tokia padėtis gamtoje nepatinka daugeliui kaime gyvenančių, nors dzūkai gamtos kaprizais išmokę naudotis. Štai Varėnos rajono Barčių kaime gyvenantis tikras dzūkas Algimantas Daškevičius, išėjęs į užtarnautą poilsį, nesėdi rankų sudėjęs: turi arkliuką, augina vištų,  ir, išnaudodamas palankų metą, lapkrity dar į mišką ėjo grybų pasirinkti.         

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo ūkininke, visuomenininke, amatininke ir kultūros renginių organiozatore Marijona Lukaševičiene. Praėjęs savaitgalis kaime buvo ramus, daugelis žmonių lankėsi bažnyčioje, iš kurios jau parsinešė kalėdaičių. Kaime kaip ir mieste žmonės puošė savo kiemus ir namus. Tai Šiūlėnuose matyti  einant centrine Didžiąja gatve. Pirmadienį Šiūlėnų kaime turėjo būti papuošta ir svarbiausia eglutė – net 5 metrų aukščio, kultūros namų salėje. Koks pirmadienis buvo Šiūlėnuose, ar  jau papuošta eglė?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, gruodžio 16 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...