captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie žirgą kovose už laisvę

Lietuvių karių pergalės rodo, jog jie buvo gerai įvaldę kavalerijos meną ir turėjo greitų bei patvarių žirgų. Iki XIX a. pradžios pėstininkai ir kavalerija buvo dvi svarbiausios karinių pajėgų rūšys. Tik naujausiais laikais, motorizavus karines pajėgas, žirgas galutinai (ir tik po Antrojo pasaulinio karo) pasitraukė iš aktyvios karo tarnybos.
Lietuvių raitelis.
Lietuvių raitelis.

Lietuvių karių pergalės rodo, jog jie buvo gerai įvaldę kavalerijos meną ir turėjo greitų bei patvarių žirgų. Iki XIX a. pradžios pėstininkai ir kavalerija buvo dvi svarbiausios karinių pajėgų rūšys. Tik naujausiais laikais, motorizavus karines pajėgas, žirgas galutinai (ir tik po Antrojo pasaulinio karo) pasitraukė iš aktyvios karo tarnybos ir tapo senovės laikų karybos atributu, pasitelkiamu iškilmėms, karybos klubų renginiams ar filmavimo aikštelėse. O buvo laikai, kai raitelis mūšio lauke neturėjo sau lygių. Tokiu kavalerijos „aukso amžiumi“ laikomi viduramžiai.

Šįkart laidoje apie žirgą kovose už laisvę kalbėsimės su karo istoriku prof. Valdu Rakučiu ir etnologu prof. Libertu Klimka.

Vedėja Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – gruodžio 19 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...