captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kuo daugiau pieno – tuo didesni nuostoliai!

Beveik du dešimtmečius ūkininkaujantis Vytautas Raižys savo ūkį kūrė Prienų rajono Juodaviškių kaime prosenelių žemėje. Dabar turi 65 melžiamas karves, 190 ha, pasinaudojo ES investicine parama, bet kiekvienas primelžtas litras pieno neša nuostolių.

Padėtis šalies pieno ūkiuose ir toliau išlieka sudėtinga. Beveik du dešimtmečius ūkininkaujantis Vytautas Raižys savo ūkį kūrė Prienų rajono Juodaviškių kaime prosenelių žemėje. Dabar turi 65 melžiamas karves, 190 ha, pasinaudojo ES investicine parama, bet kiekvienas primelžtas litras pieno neša nuostolių. Bankrutuoti ūkininkas nesiruošia, bet negali atnaujinti technikos, pirkti geresnių pašarų priedų, didinti primilžių.

Su tradicine rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalbės Ignalinos rajono Šiūlėnų kaime gyvenanti ūkininkė Marijona Lukaševičienė. Ji su vyru Jonu sėkmingai ūkininkauja nedideliame šeimos ūkyje ir spėja visuomeninėje veikloje – yra Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkė, Ignalinos rajono skyriaus pirmininkė, vadovauja Šiūlėnų kaimo bendruomenei, yra kultūrinių renginių organizatorė ir tradicinių amatų meistrė. Ūkininkė dalyvauja įvairiose mugėse, moko vėlimo amato paslapčių. Ir tai dar ne visos veiklos. Jas savotiškai dar papildytų daugybė įvairiausių apdovanojimų – ir rajono, ir šalies mastu. Paskutinis šiemet įteiktas praėjusią savaitę – ASU už nuopelnus Lietuvos kaimui. Koks savaitgalis buvo Šiūlėnų kaime ir Lukaševičių šeimoje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gruodžio 15 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...