captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie Lietuvos miestų įvaizdį

„Kaip vystyti miestą Lietuvoje daugiausia diktuoja verslas, o miesto planai lieka nuošaly. Dėl to šiandien didžiųjų šalies miestų įvaizdį formuoja per daug niekuo neišsiskiriantys komerciniai, verslo pastatai.“
Verslo trikampis Vilniuje. lt.wikipedia nuotr.
Verslo trikampis Vilniuje. lt.wikipedia nuotr.

„Kaip vystyti miestą Lietuvoje daugiausia diktuoja verslas, o miesto planai lieka nuošaly. Dėl to šiandien didžiųjų šalies miestų įvaizdį formuoja per daug niekuo neišsiskiriantys komerciniai, verslo pastatai. Nepriklausomybės laiku pastatytą naują kultūros, mokslo objektą įvardytume vos vieną, tiesa, daugiausiai jie atsirado dėl Europos Sąjungos politikos“, – pastebi architektūros tyrinėtojas Almantas Bružas.

„Sutarėme dėl pagrindinio kriterijaus, kad premija negali būti teikiama vien tik talentingiems, iškiliems meno ir kultūros veikėjams. Ji teikiama tiems, be kurių neįsivaizduojame dabarties Lietuvos. Tai yra tam tikros epochos signatūros, tam tikri įspaudai, kurie žymės šį laiką, 2014-uosius metus“, – sako Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas, filosofas prof. Leonidas Donskis.

„Peržvelgus programą pasigedau literatūros, kuri padėtų mokiniams formuoti asmenybę ir atsakyti į jiems iškylančius klausimus, susijusius su jais pačiais, santykiais su draugais, artimaisiais“, – siūlomas naujas literatūros ugdymo 5–10 klasėms programas komentuoja psichologė Aistė Burbienė. Tęsiame diskusiją apie literatūros mokymą mokykloje.

„Tai romanas – metafora, siurrealistinis pasakojimas apie mūsų visuomenę“, – sako rašytojas Jaroslavas Melnikas, kurio antiutopinis romanas „Maša, arba Postfašizmas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Rašytojo Andriaus Jakučiūno kultūros komentaras.

Kauno miesto simfoninio orkestro drauge su Niujorko Metropolitano operos tenoru Lawrence Brownlee įrašyta kompaktinė plokštelė „Virtuoso Rossini“ nominuota „Grammy“ apdovanojimui klasikinio vokalo kategorijoje. Apie tarptautinį pripažinimą pasakoja orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Ilgųjų pokalbių dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ su architektūros tyrinėtoju dr. Almantu Bružu kalbėsimės apie trijų didžiųjų Lietuvos miestų įvaizdį. Kaip šie miestai keitėsi per Nepriklausomybės laiką? Kodėl miestų įvaizdžiui didžiausią įtaką padarė verslas? Koks kultūros, mokslo vaidmuo formuojant miestus?

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 13 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 14 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close