captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: mažosios leidyklos kviečia į kalėdines muges

Pasak Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidento Sigito Laduko, pagrindinė mažųjų leidyklų problema išlieka knygų sklaida – knygos kaina didžiųjų knygynų lentynose yra per didelė. Todėl, kad knyga taptų  įperkama dovana, Vilniuje ir Kaune rengiamos kalėdinės knygų mugės su labdaros akcijomis.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Pasak Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidento Sigito Laduko, pagrindinė mažųjų leidyklų problema išlieka knygų sklaida – knygos kaina didžiųjų knygynų lentynose yra per didelė. Todėl, kad knyga taptų  įperkama dovana, Vilniuje ir Kaune rengiamos kalėdinės knygų mugės su labdaros akcijomis ir įvairia kultūrine programa.

„Aštuntojo dešimtmečio instaliacijos iš tamprių audinių buvo labai savitas tų laikų reiškinys. Jei pavartytume JAV meno istorijos knygas, rašančias apie alternatyvaus būsto idėjas ir instaliacijos meną, jose rastume ir Aleksandros Kašubos darbų. Tai susiję su hipių judėjimu, alternatyvios mąstysenos ir gyvensenos idėjų sklaida“, – pristatydama Aleksandros Kašubos parodą-rekonstrukciją „Spektro užuomina“ sakė Nacionalinės dailės galerijos direktorė Lolita Jablonskienė.

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“ apžvalga.

„Sename nedideliame muziejuke mes suradome lobius – dvarininko Hugo Šojaus kolekcijas. Paveikslai atrodė siaubingai. Jie buvo supjaustyti, portretai – sušaudyti, nes, baigiantis karui, dvare buvo apsistojusi kariuomenė. Ir per dvidešimt metų mes restauravome labai daug eksponatų“, – pasakoja  Šilutės muziejaus, besikuriančio restauruotuose Hugo Šojaus dvaro rūmuose, direktorė Roza Šikšnienė.

Pasak Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidento Sigito Laduko, pagrindinė mažųjų leidyklų problema išlieka knygų sklaida – knygos kaina didžiųjų knygynų lentynose yra per didelė, nes knygynai užsideda net 80% antkainį. Todėl,  kad knyga taptų  įperkama dovana, Vilniuje ir Kaune rengiamos kalėdinės knygų mugės su labdaros akcijomis ir įvairia kultūrine programa.

Ar atlaikys didžiųjų leidyklų konkurenciją mažieji leidėjai? Pokalbis studijoje su S.Laduku („Margi raštai“) ir asociacijos valdybos narėmis – Rita Kubiliene („Charibdė“) ir Ramute Žandariene („Žara“).

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 12 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...