captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: paskelbti 2014 m. Nacionalinių premijų laureatai

„Mes [komisijos nariai] sutarėme, kad kalba eina apie premiją, kuri negali būti teikiama vien tik talentingiems, vien tik iškiliems meno ir kultūros veikėjams. Ji yra teikiama tiems žmonėms, be kurių mes neįsivaizduojame dabarties Lietuvos.“
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Mes [komisijos nariai] sutarėme, kad kalba eina apie premiją, kuri negali būti teikiama vien tik talentingiems, vien tik iškiliems meno ir kultūros veikėjams. Ji yra teikiama tiems žmonėms, be kurių mes neįsivaizduojame dabarties Lietuvos. Tai yra tam tikros epochos signatūros, tam tikri įspaudai, parašai, iš kurių ir mes ir galbūt jaunesnės kartos atpažins šitą laikmetį, 2014-uosius metus“, – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus apibūdino komisijos pirmininkas, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto mokslo prorektorius, filosofas prof. Leonidas Donskis.

„Metraštyje skelbiamų straipsnių pagalba siekiame supažindinti Lietuvos visuomenę su Kauno praeitimi, padėti kauniečiams suprasti savo miesto savitumą, kultūrines tradicijas, branginti istorinę atmintį”, – naujausio Kauno istorijos metraščio sutiktuvių išvakarėse sakė Vytauto Didžiojo universiteto jaunesnioji mokslo darbuotoja Inga Puidokienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: Paryžiaus romanisto Patricko Modiano kalba (ir reakcija į ją) priimant Nobelio literatūros premiją Stokholme gruodžio 7-ąją.

„Mes [komisijos nariai] sutarėme, kad kalba eina apie premiją, kuri negali būti teikiama vien tik talentingiems, vien tik iškiliems meno ir kultūros veikėjams. Ji yra teikiama tiems žmonėms, be kurių mes neįsivaizduojame dabarties Lietuvos. Tai yra tam tikros epochos signatūros, tam tikri įspaudai, parašai, iš kurių ir mes ir galbūt jaunesnės kartos atpažins šitą laikmetį, 2014-uosius metus“, – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus apibūdino komisijos pirmininkas, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto mokslo prorektorius, filosofas prof. Leonidas Donskis. Reportažas iš 2014m. Nacionalinių premijų paskelbimo Kultūros ministerijoje, pokalbiai su komisijos nariais: kompozitoriumi ir dirigentu Vaclovu Augustinu, teatro režisieriumi Oskaru Koršunovu, fotomenininku Stanislovu Žvirgždu, medijų meno kūrėju ir skulptoriumi Deimantu Narkevičiumi.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gruodžio 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close