captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kanapių tyrimus reikia gilinti ir plėsti

Šie metai pirmieji, kai Nacionalinė mokėjimo agentūra jau moka tiesiogines išmokas pluoštines kanapes auginantiems žemdirbiams. Deja, žemdirbiai pasigenda išsamesnių pluoštinių kanapių mokslinių tyrimų.

Šie metai pirmieji, kai Nacionalinė mokėjimo agentūra jau moka tiesiogines išmokas pluoštines kanapes auginantiems žemdirbiams. Tad kanapės vėl visateisiai Lietuvos laukų augalai. Deja, žemdirbiai pasigenda išsamesnių pluoštinių kanapių mokslinių tyrimų. Prieš dešimtmetį jie pradėti Upytės bandymų stotyje.

Buvusių kauniečių Albinos ir Vito Kazakevičių prieš 23-ejus metus vyro tėviškėje Leipalingio seniūnijoje pradėtas kurti ūkis dabar jau tvirtas pusiau natūrinis ūkis. Iš tolo akį traukia tvarkingi pastatai, išpuoselėta sodybos aplinka. Įsikūrę vienkiemyje šalia miško, vėliau ir patys pasodino hektarą pušų ir beržų. Didelio pelno nesivaikydami, ūkininkauja savo ir vaikų, anūkų džiaugsmui. Tuo labiau, kad abu kilę iš kaimo ir daugiavaikių šeimų, tai nuo vaikystės įprastų darbų nesibodi. Ūkyje labai praverčia Vito – inžinieriaus mechaniko – žinios ir įgūdžiai. Juk nedideliam ūkiui daug ką pirkti būtų sudėtinga. O kai pats šeimininkas buldozerį, priekabą ar grūdams malti malūną sukonstruoja – ir paprasčiau, ir kur kas pigiau.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, gruodžio 10 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...