captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemės ūkio bendrovėse ne tik geros nuotaikos

Šiemet žemės ūkio bendrovėse gautas javų ir rapsų derlius ne ką mažesnis nei derlingiausiais metais, daugiau bus parduota pieno. Tačiau dėl smukusių pagrindinių žemės ūkio produkcijos rūšių kainų bus gauta 16 procentų mažiau pajamų negu pernai.
Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.
Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Šiemet žemės ūkio bendrovėse gautas javų ir rapsų derlius ne ką mažesnis nei derlingiausiais metais, daugiau bus parduota pieno. Tačiau dėl smukusių pagrindinių žemės ūkio produkcijos rūšių kainų bus gauta 16 procentų mažiau pajamų negu pernai. Kas galėtų sušvelninti situaciją?

Mišrus ir labai gyvybingas Druskininkų savivaldybėje ūkininkaujančių Zitos ir Kęstučio Vaikšnorų ūkis. Čia auginami įvairūs javai, bulvės, galvijai, kiaulės ir paukščiai. Ir produkciją realizuoti jiems nesunku, – daug jos nuperka tiesiog iš ūkio miestiečiai. Likusi dalis atitenka gyvuliams ir paukščiams. Šiame ūkyje sutartinai dirba tik sava šeima, kuri rūpinasi ne vien gamyba, bet ir tvarkinga sodybos aplinka. Darbščių dzūkų pastangos buvo įvertintos – „Metų ūkio“ konkurse Druskininkų savivaldybėje pelnyta antra vieta.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, gruodžio 10 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...