captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Romualdo Granausko „Trečias gyvenimas“

„Granausko didžioji dovana lietuvių kultūrai yra tokia: mūsų literatūros tradicinei kaimiškai tematikai jis suteikė filosofinį matmenį, giliuosius prasmės pagrindus, realias vertybines kūlgrindas.“

„Granausko didžioji dovana lietuvių kultūrai yra tokia: mūsų literatūros tradicinei kaimiškai tematikai jis suteikė filosofinį matmenį, giliuosius prasmės pagrindus, realias vertybines kūlgrindas. Kažkaip nerandu jokio kito mūsų rašytojo, kuris kontempliuotų žemiškąją būtį heidegeriškuoju principu. Granauskas yra Heideggeris mūsų literatūroje“, – mintimis dalijasi literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis.

„Šarūnė kalba santūriai, taupiai ir labai taikliai. Tai – grynųjų formų poezija. Ji pasiekiama, ne pajungiant savo valiai, bet prisitaikant, suprantant ir atskleidžiant. Autorė kalba medžiagomis: natūraliais mineralais – gintaru, krištolu, fluoritu, ir metalais – auksu, sidabru, platina, suprasdama ir pajusdama kiekvieną jų. Ją tebedomina grynosios kompozicinės vertybės: komplikuotos ir paprastos formos priešybė, nušlifuoto mineralo paviršiaus spindesys ir neapdoroto rupumas“, – metalo menininkės Šarūnės Vaitkutės parodą „Rasta-pamesta“ analizuoja menotyros daktarė Jurgita Ludavičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vienas pavyzdys, kuris iliustruoja, kad jaunimas vartoja rusų kalbos išteklius, nežinodami jų reikšmės, gali būti slengo vienetas čiūju. Paaugliai nustebo, sužinoję, kad tai rusų kilmės žodis – jie manė, kad tai yra sukeisti lietuviško žodžio jaučiu skiemenys”, – sako Inga Vyšniauskienė, projekte „Kalba Vilnius“ tyrusi kitų kalbų intarpus jaunimo kalboje. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie projektą „Kalba Vilnius“.

„Granausko didžioji dovana lietuvių kultūrai yra tokia: mūsų literatūros tradicinei kaimiškai tematikai jis suteikė filosofinį matmenį, giliuosius prasmės pagrindus, realias vertybines kūlgrindas. Kažkaip nerandu jokio kito mūsų rašytojo, kuris kontempliuotų žemiškąją būtį heidegeriškuoju principu. Granauskas yra Heideggeris mūsų literatūroje“, – mintimis dalinasi literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis. Apie R.Granausko knygą „Trečias gyvenimas“ (LRS leidykla) pokalbis studijoje su R.Tamošaičiu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 10 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...