captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: poetas Leonardas Andriekus

Savo autobiografijoje Leonardas Andriekus rašė: „Kunigui, ypač vienuoliui, uždedama sunki pareiga atnaujinti pasaulį, atnaujinti savo tautą“.
Poetas Leonardas Andriekus. V. Maželio nuotr.
Poetas Leonardas Andriekus. V. Maželio nuotr.

Pasakojama, kad dvyliktame amžiuje gyvenęs vienuolis Pranciškus sapne išgirdo pranašiškus žodžius: „Eik ir atstatyk begriūvančią bažnyčią“. Ir pradėjo jis atstatinėti sugriuvusias bažnyčias. Dirbo, dirbo, kol vieną gražią dieną suvokė: yra vidinė Bažnyčia, kurią reikia nuolatos atstatyti. Tokia buvo ir vienuolio, kunigo pranciškono, poeto, eseisto Leonardo Andriekaus gyvenimo ir kūrybos prasmė. Savo autobiografijoje jis rašė: „Kunigui, ypač vienuoliui, uždedama sunki  pareiga atnaujinti pasaulį, atnaujinti savo tautą“. Leonardas Andriekus visus pakerėdavo savo darbštumu, vidine ramybe, dvasios didybe ir kuklumu.

Arčiau pažinsime poetą Leonardą Andriekų išgirdę laidą iš ciklo „Lietuvių egzodo rašytojai“, kurią įrašė žurnalistas Valentinas Strazdelis 1999 metais.

Laidoje dalyvauja poetas Kazys Bradūnas, literatūros kritikas Algirdas Titus Antanaitis, savo kūrybą skaito pats autorius, aktoriai Tomas Vaisieta ir Ginvilė Vaisietaitė.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ gruodžio 29 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ gruodžio 30 d. 01.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close